Biegnij Warszawo dla Dominiki Stelmach i Łukasza Więckowskiego

Jedenastą edycję Biegnij Warszawo wygrała Dominika Stelmach i Łukasz Więckowski. W biegu poprowadzonym na malowniczej trasie o długości 10km w centrum stolicy wzięło udział ponad 3 tysiące zawodników.

Bieg ruszył o godzinie 11:00 z al. Tomasza Hopfera w Warszawie. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po 5km każda. Trzeba było przyznać, że trasa zawodów była dość wymagająca, bowiem na każdym z okrążeń zlokalizowany był solidny podbieg na ulicy Belwederskiej oraz długa prosta o długości około 2 kilometrów po szutrowej ścieżce przez sam środek Łazienek Królewskich.

Rywalizację mężczyzn na swoją korzyść rozstrzygnął Łukasz Więckowski, który dotarł do mety z czasem 33:34. Wyprzedził o 12 sekund drugiego w stawce Krystiana Urbaszka, a trzeci był Krzysztof Krygier (35:38).

Stelmach: „Zawsze chciałam wygrać ten bieg”

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Dominika Stelmach, która uzyskała wynik 36:09. Na kolejnych miejscach uplasowały się Anna Ostromecka (41:27) oraz Monika Jakubowska-Infante (41:40). Zwyciężczyni biegu zajęła wysokie 5 miejsce w kategorii Open.

– Tydzień po maratonie spokojne 10km na dość wymagającej trasie. Biegło mi się bardzo komfortowo i lekko. Zawsze chciałam wygrać ten bieg – napisała w mediach społecznościowych Dominika Stelmach, która tydzień wcześniej cieszyła się z drugiego miejsca w 43. Maratonie Warszawskim.