Medale Mistrzostw Polski w przełajach rozdane

W sobotę w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych na dystansach 4 i 8 kilometrów. Złote medale wywalczyli Aleksandra Płocińska, Beata Topka, Dariusz Boratyński i Kamil Jastrzębski.  Zawody miały pomóc wyłonić kadrę biało-czerwonych na przełajowe Mistrzostwa Europy w Dublinie. Polski Związek Lekkiej Atletyki zapowiada, że poda jej skład na początku przyszłego tygodnia.

Na dystansie 8km najlepszy z czasem 26:58 okazał się Kamil Jastrzębski, który o 6 sekund pokonał drugiego na mecie Artura Olejarza i o 12 sekund Mikołaja Czeronka. Ten 21-letni zawodnik oprócz brązu w kategorii seniorskiej wywalczył również złoto w klasyfikacji U23. Na trasie o połowę krótszej tryumfował Dariusz Boratyński (13:10), który o włos wyprzedził Patryka Kozłowskiego i o 3 sekundy Oliwiera Mutwila (13:13).

Wśród pań na dłuższym dystansie złoto w kategorii seniorów i U23 wywalczyła Beata Topka (23:21). Pokonała bardziej utytułowane biegaczki – Aleksandrę Lisowską (23:26), Monikę Jackiewicz (23:38). W biegu na 4 kilometry najlepsza była Aleksandra Płocińska (15:21), która wywalczyła złoto także w kategorii U23.  Wyprzedziła na mecie Ewę Jagielską (15:30) i Weronikę Lizakowską (15:38).

Źródło: pzla.pl