Słuchawki do biegania — czym się kierować przy ich wyborze?

Bieganie z muzyką może być bardzo motywujące. Siła z niej płynąca dodaje nam energii i ułatwia utrzymanie optymalnego tempa treningu. Aby jednak wykonywać ćwiczenia w rytm muzyki, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie słuchawki do biegania. Czym kierować się przy wyborze? Podpowiadamy.

Jak wybrać słuchawki do biegania?

Wybór słuchawek do biegania powinien być uzależniony od kilku czynników. Inne modele sprawdzą się do lekkiego truchtu alejkami miasta, a inne do intensywnych treningów na przykład w lesie. Istotną rolę odgrywa również wielkość słuchawek oraz ich ewentualna wodoodporność. Jeżeli będziemy chcieli korzystać z nich niezależnie od warunków atmosferycznych, warto zainwestować w modele odporne na wodę, które również w kontakcie z potem nie ulegną awarii. Niewątpliwie, nie powinny nam krępować ruchów, dlatego powinniśmy zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe, które nie posiadają plączących się kabli, które podczas biegu mogłyby być dla nas niewygodne. Łączność bezprzewodowa na przykład Bluetooth również jest bardzo przydatna.

Słuchawki do biegania — jakie powinny mieć parametry?

Słuchawki powinny być dopasowane do uszu, to znaczy podczas intensywnych ćwiczeń nie powinny wypaść nam z uszu. Warto zwrócić uwagę również na ich lekkość — powinny niewiele ważyć, aby nie przeszkadzały nam podczas treningów. Przydatną funkcją jest również mikrofon znajdujący się w słuchawkach, który umożliwia nam bezprzewodowe prowadzenie rozmów telefonicznych w trakcie biegu. Warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji głośności oraz zmiany piosenek bez konieczności wyjmowania nośnika muzyki.

Jeżeli zamierzamy używać słuchawek do biegania w głośnych miejscach, sprawdźmy, czy odpowiednio nas izolują od dźwięków pochodzących z zewnątrz. Nie mogą jednak całkowicie nas od nich odcinać, ponieważ od tego zależy nasze bezpieczeństwo. W razie niespodziewanego zdarzenia drogowego powinniśmy móc usłyszeć nadjeżdżający pojazd. Wiele takich modeli znajdziemy na https://www.morele.net/.

Jaki model wybrać?

Brak kabla podczas biegu jest dużym plusem słuchawek bezprzewodowych. Jednak takie modele mogą ważyć więcej i musimy pamiętać, że mogą się one rozładować. Dlatego warto wybrać takie, które zapewniają długi czas użytkowania sprzętu na jednej sesji ładowania. Z kolei słuchawki przewodowe są uniwersalne i sprawdzą się dla osób, które rzadko biegają. Ich zaletą jest lekkość a wadą plączący się kabel.

Słuchawki douszne dokanałowe dobrze się dopasowują i są bardzo elastyczne. Nie wypadają podczas wysiłku, jednak mogą zbyt mocno uszczelnić dojście ewentualnych hałasów pochodzących z zewnątrz. Z kolei słuchawki nauszne nie są polecane podczas wykonywania ćwiczeń biegowych, ze względu na ich budowę.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.morele.net/

fot. caley-vanular/unsplash.com