Świetny występ Anny Kiełbasińskiej w Karlsruhe! Jest numerem jeden

Anna Kiełbasińska wygrała wczoraj bieg na 400 m podczas pierwszej imprezy cyklu World Athletics Indoor Tour Gold w niemieckim Karlsruhe. Czas Polki – 51,92 to wynik otwierający tegoroczne światowe tabele i trzeci najlepszy czas w historii polskiej lekkiej atletyki.

Kiełbasińska, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie w sztafecie 4×400 do Karlrsuhe przyleciała prosto z obozu w RPA. Wygrała z czasem 51,92 i znacznie poprawiła swój rekord życiowy, który do tej pory wynosił 52,32. Drugie miejsce zajęła Irlandka Phil Healy (51,97) a trzecia była Lada Vondrová (52,53).

Rezultat 51.92 to trzeci najlepszy czas w historii halowej lekkoatletyki w Polsce. Rekordzistką kraju jest Justyna Święty-Ersetic, która przed rokiem w Toruniu uzyskała wynik 51,34. Kiełbasińska wypełniła wczoraj minimum na halowe mistrzostwa świata, które odbędą się w marcu w Belgradzie.

Szymański też w gazie

Świetny występ zaliczył Jakub Szymański, który był trzeci w mocno obsadzonym finale 60 m ppł. Zaledwie 20-letni płotkarz uzyskał czas 7,60, który jest jego rekordem życiowym i czwartym w polskich tabelach historycznych w tej konkurencji.

W tym roku World Athletics Indoor Tour, najważniejszy cykl mityngów lekkoatletycznych pod dachem składa się z siedmiu zawodów na całym świecie. Serię otworzyły zawody w Karlsruhe, a zakończy ją mityng zaplanowany na 2 marca w Madrycie. Już 22 lutego cykl zawita do Torunia. Podczas Copernicus Cup odbędą się szóste zawody w cyklu.

red, PAP

fot. w nagłówku KME/Andreas Arndt