The North Face powraca z kolekcją VECTIV

Marka The North Face na wiosenny sezon biegów terenowych proponuje nowe buty z linii VECTIV. Kolekcja obejmuje trzy modele o różnej charakterystyce.

Seria VECTIV zadebiutowała w ubiegłym roku. Buty wyróżnia innowacyjna budowa podeszwy, która zapewnia przyczepność i dynamikę. The North Face w komunikacie prasowym wskazuje, że właśnie w modelach z tej kolekcji ultrabiegaczki Ferndanda Maciel i Kaytlyn Gerbin ustanowiły nowy rekord na trasie południowej części kontynentalnej Patagonii. Dystans 80 km Brazylijka i Amerykanka pokonały w 13 godzin i 15 minut.

Trzy modele 

W nowej kolekcji VECTIV znajdują się trzy modele. Pierwszy z nich o nazwie FLIGHT VECTIV, to najbardziej responsywne buty od The North Face. Mają ultralekką i elastyczną, otwartą cholewkę, która pomaga stopie oddychać, a odporny na ścieranie panel MATRYX zapewnia trwałość. Za przyczepność w tym modelu odpowiada podeszwa Surface CTRL, a płytka 3D Pebax pod stopą ma gwarantować stabilność w wielu kierunkach oraz dobre wybicie. Zdaniem producenta ma to wpływać na ograniczenie zmęczenia stóp.

Kolejny z butów to VECTIV INFINITE, który powraca w nowej formie. Zapewniać ma równowagę między amortyzacją a responsywnością, aby wspierać biegaczy na najbardziej wyboistych trasach. Ten model ma wytrzymałą cholewkę MATRYX i formowany zapiętek. Podobnie jak w butach FLIGHT VECTIV i tu pod stopą znajduje się płytka Pebax.

Wreszcie, nowy VECTIV ENDURIS II, to najlepiej amortyzowany but w ofercie. Cechami charakterystycznymi tych butów jest wzmocniona tworzywem TPU podeszwa środkowa o podwójnej gęstości i specjalnie zaprojektowana cholewka z przewiewną siateczką. Zdaniem marki The North Face to dobra propozycja dla biegaczy, którzy cenią sobie niską wagę obuwia i wysoki komfort na szlaku.

Gdzie kupić? Ile kosztują?

Wszystkie modele z serii VECTIV są dopasowane do męskiej i damskiej budowy stopy. Można je zakupić na stronie www.thenorthface.com oraz w wybranych sklepach The North Face.

Buty FLIGHT VECTIV kosztują 849 złotych, VECTIV INFINITE 649 złotych, a VECTIV ENDURIS II 599 złotych.

Źródło: The North Face

fot. thenorthface.pl