ASICS z nową kolekcją dla aktywnych kobiet. Inspiracją była kwitnąca wiśnia

ASICS wprowadził na rynek nową kolekcję damską pod nazwą YOZAKURA, która czerpie inspiracje z japońskiej, kwitnącej wiśni. Głównym celem projektantów ASICS było stworzenie produktów, które realnie wspierają kobiety podczas ruchu.

Wyniki badań przeprowadzonych w 29 krajach świata opublikowane przez Ipsos w lipcu 2021 roku wykazały, że kobiety spędzają średnio o 22% mniej czasu na ćwiczenia fizyczne tygodniowo niż mężczyźni. Produkty z nowej kolekcji mają zachęcać je do aktywności sportowej.

Inspirację dla tegorocznej kolekcji na sezon wiosna-lato stanowiła „yozakura” – japońska, kwitnąca wiśnia pod osłoną nocy. Wybrane elementy nawiązują do potężnego nadruku na całej powierzchni, wywodzącego się z „kumiko”, czyli tradycyjnej sztuki składania wzorów na drewnie.

Do najważniejszych elementów nowej kolekcji należą sportowy biustonosz ASICS Sakura o wspierających ramiączkach i kroju oraz legginsy SAKURA AOP z miękką siateczką i odporną na pot kieszenią na telefon. Lekka kurtka Accelerate jest z kolei idealnym towarzyszem biegowym na wietrzne czy deszczowe dni, zapewniając bezpieczeństwo – odblaski po obu stronach, a także pełną swobodę ruchów.

Nową kolekcję uzupełniają buty biegowe Novablast 2, GEL-Nimbus 24 i GEL-Kayano 28, stworzone z bardzo miękkich materiałów, wyposażone w technologię Trusstic, wspierającą płynność ruchu.

Produkty z kolekcji ASICS YOZAKURA można zakupić na stronie ASICS.com.

Źródło: ASICS