Nimbus po raz dwudziesty czwarty. Flagowa treningówka ASICS powraca z nową pianką

ASICS wprowadza na rynek generację butów do biegania GEL-Nimbus oznaczoną numerem 24. Ten najlepiej amortyzowany model w ofercie japońskiej marki przeznaczony jest dla biegaczy o stopie neutralnej. Nowością jest wprowadzenie do jego podeszwy zupełnie nowej pianki FF Blast Plus, która odpowiada za ochronę przed uderzeniami stóp o podłoże oraz zwrot energii podczas biegu.

Nowa podeszwa środkowa modelu ASICS GEL-Nimbus 24 sprawia, że but jest o około 19 gramów lżejszy od poprzednika. Producent zapewnia, że nowa technologia umożliwia jednocześnie energiczne oderwanie palców i bardziej gładkie lądowanie po każdym kroku.

Wygoda na dłuższą metę

Miękka siateczka cholewki oraz elastyczny panel śródstopia przedkładają się na wygodę podczas dłuższych biegów. Inne cechy obejmują dzianinową konstrukcję języka, która otula stopę, gwarantując miękkość i wsparcie. Nowy Nimbus ma być trwalszy dzięki zastosowaniu gumowego materiału podeszwy zewnętrznej ASICS Lite – który jest lżejszy i mocniejszy niż standardowe.

fot. Paweł Ochal

– Konsekwentnie staramy się zapewnić biegaczom wysoki poziom wydajności i ochrony, aby mogli doświadczyć mentalnych korzyści płynących z ruchu. Buty są lekkie, ale bardzo wytrzymałe. Nasze cele konstrukcyjne osiągnęliśmy dzięki zaawansowanej technologii FF Blast Plus, która wspiera płynność i ogranicza wysiłek –  powiedział Tomohiro Nagasue, dyrektor generalny ASICS odpowiedzialny za rozwój produktów.

Elementy rozwiązania FF Blast Plus po raz pierwszy znalazły zastosowanie w modelu Novablast, który zadebiutował na rynku w 2020 roku. Przez ostatnie dwa lata japońska marka rozwijała tę technologię, a jej finalna wersja występuje w butach GEL-Nimbus 24 w trzech różnych wariantach w zależności od indywidualnych potrzeb oraz stylu biegania.

ASICS GEL-Nimbus 24 został oficjalnym butem 19. Cracovia Maratonu, który w stolicy Małopolski odbędzie się 24 kwietnia.

Gdzie można kupić? Ile kosztuje?

Nowy Nimbus w wersji dla kobiet i mężczyzn jest dostępny jest w cenie 819 złotych w sklepach internetowych ASICS.com, ButyJana.pl, SklepBiegacza.pl i Eobuwie.pl.

Źródło: ASICS