Polar wprowadza na rynek nową serię zegarków GPS

Pacer oraz Pacer Pro to nazwy nowych modeli zegarków GPS, które na rynek wprowadza fińska marka Polar. Producent zapewnia, że nowe urządzenia były projektowane z myślą o biegaczach, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Oba zegarki są wyposażone w funkcje monitorujące trening oraz stan regeneracji.

Polar Pacer Pro to propozycja dla biegaczy na wyższym poziomie zaawansowania. Zegarek jest lekki, waży 41g. Został wyposażony w nowy procesor o szybkości taktowania 200 MHz i pamięć RAM o pojemności 5 MB. Komfortowy odczyt danych treningowych, również przy słonecznej pogodzie, zapewnia nergooszczędny wyświetlacz MIP (memory-in-pixel). Ekran zegarka chroni szkło Gorilla Glass 3.0.

Według deklaracji producenta bateria o pojemności 265 mAh wystarczy  na 43 dni pracy urządzenia w trybie zegarka i maksymalnie 35 godzin w trybie treningowym.

Wbudowany wysokościomierz barometryczny pozwala biegaczom mierzyć moc biegową bezpośrednio na nadgarstku.

Z kolei Polar Pacer to zegarek, który może pomóc początkującym biegaczom zrozumieć, jak trening wpływa na ich organizmy. Jedną z funkcji tego zegarka jest Test Marszowy umożliwiający szybką ocenę kondycji w oparciu o wskaźnik VO2max określający, ile tlenu organizm może wykorzystać podczas ćwiczeń.  Wynik testu jest otrzymywany po zaledwie 15-minutowym marszu po płaskim terenie.

Zaawansowani biegacze mogą wykonać Biegowy Test Wydolności, który przynosi garść informacji na temat poziomu kondycji, tętna maksymalnego oraz dane na temat indywidualnie określonych strefy tętna, prędkości i mocy biegowej.

– Jedna czwarta wszystkich treningów zarejestrowanych przez naszych użytkowników to bieganie. W firmie Polar czujemy się zobowiązani do dostarczania wsparcia i wskazówek niezbędnych do prowadzenia zdrowszego i bardziej aktywnego trybu życia –  mówi Sander Werring, dyrektor Polar Electro. – Nazwa Pacer to sięgnięcie daleko w przeszłość naszej firmy. Dekady temu był to nasz przełomowy monitor pracy serca i właśnie niejako na jego dziedzictwie zbudowaliśmy nową linię produktów, które zawierają w sobie wszystko co wiemy o bieganiu –  dodaje.

Polar Pacer oraz Polar Pacer Pro umożliwiają planowanie, monitorowanie oraz analizę treningów i startów w zawodach. Do pozyskiwania danych fińska marka wykorzystuje autorskie algorytmy. Urządzenia dostarczają również informacje o stanie regeneracji i jakości snu.

Dostępność i ceny

Zegarek Polar Pacer Pro można już zakupić stronie polar.pl w cenie 1399 zł, w kolorach Carbon Gray, Snow White, Midnight Blue. Sprzedaż modelu Polar Pacer rozpocznie się w drugiej połowie maja. Obecnie na stronie producenta trwa przedsprzedaż tego zegarka w cenie 939 złotych. Dostępne kolory to Night Black, Cloud White, Deep Teal oraz Purple Dusk.

Źródło: Sport Konsulting