Runmageddon startuje z sezonem 2022 i podsumowuje miniony rok

W 2021 roku w biegach spod szyldu Runmageddon wzięło udział prawie 50 tysięcy uczestników, dwa razy więcej niż rok wcześniej. Ponad 40 procent zawodników stanowili debiutanci. W przyszłą sobotę największy w Polsce cykl biegów przeszkodowych zainauguruje ósmy sezon od imprezy we Wrocławiu.

Odbudować frekwencję

Ubiegły rok był dla Runmageddonu okresem wzmożonej pracy i odbudowy po trudnym dla branży organizatorów biegów okresie lockdownu i licznych pandemicznych obostrzeń. Odbyło się 14 imprez w 11 różnych miastach. We wszystkich ubiegłorocznych biegach wystartowało ponad 42,5 tysiąca dorosłych uczestników i bez mała 6,5 tysięcy dzieci. Warto podkreślić, że te dane dotyczą liczby osobostartów.

Te prawie 50 tysięcy finiszerów to niezły wynik, ale to wciąż daleko do poziomu z 2019 roku, gdy do mety biegów w cyklu dotarło prawie 90 tysięcy uczestników. Jeszcze na początku 2020 roku organizatorzy Runmageddonu snuli mocarstwowe plany ekspansji zagranicznej. Zamierzali sfinansować ją m.in. ze środków, jakie pozyskali w ramach akcji crowdfundingowej. Akcje o wartości nieco ponad 1,2 mln złotych zakupiło prawie 1,3 tysiąca inwestorów. Jak na razie poza granicami kraju regularne zawody Runmageddonu udało im się zorganizować w lipcu ubiegłego roku w czeskim Harrachovie dzięki współpracy z lokalnym brandem Gladiator Race.

W 2022 roku Runmageddon zamierza dalej odbudowywać frekwencję po kryzysie pandemii. Przewiduje, że we wszystkich tegorocznych imprezach weźmie udział ponad 60 tysięcy uczestników dorosłych i około 20 tysięcy dzieci. Odbędzie się znów 14 imprez m.in. w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, Kraków, Poznań. Po dwóch latach przerwy gospodarzem zawodów w cyklu będzie Szczecin. Jedno z wydarzeń zostanie zorganizowane w górach w formule Ultra na dystansie 42 kilometrów z kilkudziesięcioma przeszkodami.

Runmageddon stawia na rodziny

Coraz większym powodzeniem uczestników cieszy się adresowana do rodzin formuła Runmageddon Family. W 2021 roku w rodzinnych zmaganiach udział wzięło niespełna 6 tysięcy osób, czyli o ponad 40 % więcej niż w 2019 roku.

W obecnych czasach – pracy, nauki zdalnej, siedzenia przed komputerem, telewizją czy telefonem, rodziny potrzebują wyzwań, które odrywają je od cyfrowej rzeczywistości i pokazują, że wspólne przygody, sportowe wyzwania dadzą im nieocenione wspólne przeżycia, które będą je łączyć, a nawet mogą zaowocować wspólną pasją – mówi Jaro Bieniecki, pomysłodawca Runmageddonu i prywatnie ojciec trójki dzieci. – Już od dobrych kilkunastu lat jestem tatą i widzę ile dobrego robi wspólna pasja do sportu. Porządkuje emocje, uczy współpracy, zwiększa zaufanie i daje dzieciom poczucie ważności, czego bardzo potrzebują szczególnie w dobie pandemii i zachodzących zmian społeczno-kulturowych. Dlatego zdecydowanie w 2022 r. rzucamy wyzwanie rodzinom a szczególnie rodzicom, żeby zaprosili swoje dzieci do udziału w sportowej przygodzie i wspólnie zwyciężyli docierając na metę – dodaje.

Nowy sezon Runmageddon rozpocznie 9 kwietnia od imprezy we Wrocławiu. Chętni wciąż mogą zapisywać się do startu w formułach: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut, Rekrut Nocny (6 km, 30 przeszkód), Junior (2 km, 15 przeszkód), Kids (1 km, 10 przeszkód), Family (2 km, 15 przeszkód).

Źródło: Runmageddon, red