Zalewski i Lisowska najszybsi w Polsce na 10 000 metrów

Krystian Zalewski i Aleksandra Lisowska wywalczyli złote medale podczas Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów, które odbyły się w sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Międzyrzeczu.

Jak podaje strona pzla.pl zawody w Międzyrzeczu odbyły się w sprzyjających warunkach pogodowych, a zawodnicy uzyskali wiele rekordowych rezultatów.

W połowie dystansu Zalewski oderwał się od stawki i z każdym okrążeniem powiększał przewagę nad biegnącymi za nim rywalami. Na mecie zameldował się z czasem 28:45.47. Wicemistrzostwo kraju zdobył Patryk Kozłowski (29:04.45), a trzeci był Mateusz Kaczor (29:19.09).  Dla Zalewskiego to czwarte z rzędu mistrzostwo kraju na dystansie 10 000 metrów. Wcześniej triumfował w Białogardzie (2019), w Karpaczu (2020) i Goleniowie (2021), gdzie jego klub pełnił rolę gospodarza zawodów.

Wśród pań klasą dla siebie była Aleksandra Lisowska. W drugiej części dystansu biegła już samotnie, za nią podążały Kinga Królik, Weronika Lizakowska oraz Beata Topka. Liderka z ponad 100-metrową przewagą nad rywalkami przekroczyła linię mety uzyskać czas 32:55.09 – piąty najlepszy rezultat w Europie w tym sezonie. Topka finiszowała jak druga – 33:12.93. Brązowy medal wywalczyła Lizakowska (33:14.52).

Źródło: Maciej Jałoszyński/PZLA.PL