Debiutuje ASICS GEL-Cumulus 24. To codzienna treningówka

ASICS wprowadził na rynek nową generację butów do biegania GEL-Cumulus 24. To popularna treningówka dla biegaczy o stopie neutralnej. Za amortyzację obok technologii GEL w tym modelu odpowiada nowatorska pianka FF Blast.

Jak informuje producent, nowy Cumulus wyróżnia lepsze dopasowanie buta do pięty i większa przewiewność siateczkowej cholewki. Dzięki zastosowaniu pianki FF Blast udało się zmniejszyć masę butów, których waga wynosi 286g. Oznacza to, że są lżejsze od poprzednika o 24 g. Odbyło się to jednak bez straty na komforcie korzystania, podeszwa środkowa zapewnia miękkie lądowanie i energiczne oderwanie palców na każdym kroku.

Zupełnie nowa guma podeszwy zewnętrznej ASICS LITE jest bardziej odporna na otarcia oraz umożliwia lepsze czucie podłoża. Dzięki modyfikacjom cholewki oraz podeszwy nowy Cumulus ma nowoczesny, lekki design.

Różnica wysokości podeszwy (drop pięta-palce) wynosi 8 mm.

– Rozumiemy wyzwania, przed którymi codziennie stają biegacze, dążąc do zapewnienia im najwyższego poziomu wydajności oraz ochrony. Nasz najnowszy model zapewnia wygodę, trwałość i jest na tyle wszechstronny, że sprawdza się niemal na każdym dystansie. Jest to idealny produkt dla wszystkich, którzy chcą na własnej skórze doświadczyć podnoszącej na duchu siły sportu – powiedział Tomohiro Nagasue, General Manager w dziale rozwoju produktu ASICS.

Buty ASICS GEL-Cumulus 24 w wersjach damskiej i męskiej są dostępne na ASICS.com, Eobuwie.pl, Sklepbiegacza.pl i ButyJana.pl. Kosztują 629 złotych.

Źródło: ASICS