Wings for Life już za tydzień

W niedzielę, 8 maja o 13:00 lokalnego czasu uczestnicy biegu Wings for Life na całym świecie pobiegną dla tych, którzy nie mogą. Na przestrzeni lat, na liście startowej charytatywnego wydarzenia pojawiło się już ponad milion nazwisk, a jego poprzednia edycja została ogłoszona największym biegiem świata.

Bieg w Polsce odbędzie się w dwóch formułach. W Poznaniu wystartuje stacjonarny Bieg Flagowy z kompletem ośmiu tysięcy uczestników. Pozostałe miasta w Polsce zostaną gospodarzami światowego biegu dzięki aplikacji mobilnej.

Wings for Life World Run to bieg na wskroś wyjątkowy. Wyróżnia go nie tylko charytatywna misja i oryginalna formuła, w której to meta goni biegaczy, ale również fakt, że pobiec można… dosłownie wszędzie! Stacjonarne Biegi Flagowe, takie jak Poznań, nie są jedyną możliwością wzięcia udziału w tym globalnym ruchu. Dzięki Aplikacji Wings for Life World Run, bieg 8 maja wystartuje także, między innymi w: Grodzisku Mazowieckim, Warszawie, Gdyni, Łodzi, Namysłowie, Kaletach, Wyszkowie, Mielcu, Bielawie i Mikołajkach.

fot. Karolina Wojsz

– Każdy z nas może wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć wydarzenie z aplikacją mobilną lub pobiec indywidualnie, w dowolnym miejscu na świecie. To bardzo proste. Poznań, czy Grodzisk Mazowiecki, wszystko jedno! W Wings for Life World Run liczy się cel, nie lokalizacja – podkreśla Łukasz Stasiak, ambasador biegu, raper.

Formuła i atmosfera biegu z aplikacją nie będzie różnić się od tej we flagowych lokalizacjach. Rozpocznie się w niedzielę 8 maja o 13:00, a trzydzieści minut później, za biegaczami wyruszy wirtualny samochód pościgowy, wyznaczający ruchomą linię mety. Przez cały czas trwania wyścigu, uczestnikom będą towarzyszyć motywujące komunikaty głosowe. W polskiej wersji językowej wystąpią: Monika Pyrek (trenerka), Tomasz Zimoch (motywator) i Adam Małysz (kierowca samochodu). Gdy ruchoma meta wyprzedzi uczestnika, otrzyma on powiadomienie i będzie mógł zakończyć wyścig, a jego rezultat pojawi się we wspólnym, globalnym rankingu wyników.

Aby pobrać do największego biegu świata należy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store aplikację Wings for Life World Run. Następnie wystarczy wybrać formę biegu – można wystartować indywidualnie w dowolnym miejscu lub w grupowym wydarzeniu. Koszt startu w biegu z aplikacją to 70 zł. Całość opłaty przeznaczana jest na Badania Fundacji Wings for Life, skupiające się na odnalezieniu metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Rejestracja do biegu z aplikacją będzie otwarta do 8 maja do 12:00 na wingsforlifeworldrun.com.

red

fot. Karolina Wojsz