Garwolin znów pobiegł przeciwko przemocy

W niedzielnym biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” wystartowało prawie 500 osób, z których większość wybrała dystans 10km. Zawodnicy po raz pierwszy w historii imprezy rywalizowali również na 5-kilometrowej trasie. W każdym pakiecie startowym znalazła się przypinka ze znakiem nieskończoności, który jest symbolem walki z przemocą, o wartości 18 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie prawne i psychologiczne dla osób doświadczających agresji.

Zwycięzcą tegorocznego biegu głównego w Garwolinie został Keniczyk Bonifacy Wambua, który pokonał 10 km w czasie 30:48. Wyprzedził koljnych na mecie Andrzeja Starzyńskiego (31:12) i Patryka Stypułkowskiego (31:17). W klasyfikacji kobiet wygrała Mołdawianka Lilia Fisikovici (34:06) przed Moniką Kaczmarek (34:21) i Iwoną Bernardelli (35:38).

– Powrót biegaczy i biegaczek na ulice Garwolina sprawił nam mnóstwo radości. Dopisały frekwencja, dobry humor i pogoda. Uruchomienie dodatkowej trasy na dystansie 5 km okazało się bardzo dobrym pomysłem, przyciągając nowych uczestników, dlatego w kolejnej edycji planujemy ponownie udostępnić im ten odcinek. Mam nadzieję, że po przerwie spowodowanej pandemią do aktywności fizycznej z czasem wróci jeszcze więcej osób i z roku na rok będzie nas przybywać – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Źródło: Garden of Words