II Amatorski Mityng Lekkoatletyczny za nami. Tartan palił się pod nogami

W minioną sobotę na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się druga edycja Amatorskiego Mityngu Lekkoatletycznego. Biegacze rywalizowali w pięciu konkurencjach. Swoje zrobiła też pogoda, z nieba lał się żar. 

Każdy uczestnik mógł poczuć się jak zawodowiec startujący na mityngu Diamentowej Ligi. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 400 metrów, 800 metrów 1 mili oraz 5.000 metrów. Podczas zawodów rozegrano także sztafety 4×400 metrów.

Podczas rywalizacji przyznano nagrody dla najwszechstronniejszego biegacza, czyli tych uczestników zawodów, którzy wystartowali na kilku dystansach i zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej.

Regularnie biegam od 2015 roku. Regularnie uczestniczę w imprezach organizowanych przez Fundację Białystok Biega. AML to inne wydarzenie od pozostałych. Rok temu czułam niedosyt, ponieważ nie wystartowałam na dystansie 5.000 metrów. W tym roku każdy z dystansów sprawiał mi radość. Biegło mi się lekko. To był dobry dzień i nawet upał nie sprawiał mi trudności – powiedziała Monika Walesiuk, reprezentująca 3T Totalne Przetrenowane, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wśród mężczyzn z tytułu najwszechstronniejszego biegacza cieszyć się mógł  Adrian Szydłowski z zespołu Chłopcy Chortenowcy.

Oprócz dorosłych w mityngu wystartowały także dzieci. Rywalizowali oni na dystansach od 100 do 800 metrów. Ich biegi były wliczane do klasyfikacji Super Biegacz, czyli rywalizacji najmłodszych podczas wszystkich imprez organizowanych przez Fundację Białystok Biega.

Kolejną imprezą organizowaną przez Fundację Białystok Biega będzie Hero Run Kids, który odbędzie się 27 sierpnia na Plaży Miejskiej Dojlidy w Białymstoku. Zapisy na to wydarzenie zostały otwarte. Dokonywać ich można poprzez stronę superbiegacz.pl.

Źródło: Fundacja Białystok Biega