Kids Run podbija Polskę. Rekordowa liczba młodych biegaczy

Trwa dziewiąty sezon Kids Run, największego w Polsce cyklu imprez sportowych dla rodzin. W zawodach biegowych dla dzieci i młodzieży w tym roku wystartowało już blisko 2 tysiące uczestników. Rodzinne mityngi odbędą się jeszcze tego lata w siedmiu miastach: Wrocławiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

W maju i w czerwcu tego roku w Szczecinie, Krakowie i Katowicach odbyły się sportowe imprezy Kids Run. Były to trzy wydarzenia rozpoczynające tegoroczny sezon największego w Polsce cyklu mityngów sportowych dla całych rodzin. Pod szyldem Kids Run od lat organizowane są zawody biegowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 1 do 14 lat. Młodzi uczestnicy mają okazję wzięcia udziału w biegach rozgrywanych w profesjonalnych sportowych warunkach, bo na bieżniach stadionów.

Trzy z dziesięciu

Po ukończeniu biegu na mecie dzieciom wręczane są pamiątkowe medale, w kształcie geparda, który jest „twarzą” Kids Run 2022. Ponadto w starszych kategoriach wiekowych nagradzani są także najszybsi biegacze. W tym roku Kids Run bije rekordy popularności, a chętnych jest więcej niż miejsc. W sumie w trzech dotychczasowych eventach wystartowało blisko 2 tysiące młodych zawodników.

– Za nami trzy z dziesięciu imprez tegorocznego sezonu, który jest wyjątkowy. Jesteśmy pod wrażeniem energii i liczby dzieci, które chcą wziąć udział w naszych zawodach biegowych. Cieszymy się, że całe rodziny spędzają z nami czas, chętnie uczestniczą w sportowym pikniku i korzystają z przygotowanych atrakcji. Liczymy, że nadchodzące mityngi również będą nie tylko dla dzieciaków ogromną dawką sportu i dobrej zabawy – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Kids Run.

Imprezy 9. edycji Kids Run zaplanowano jeszcze w siedmiu polskich miastach: Wrocławiu (20.08), Zielonej Górze (21.08), Bydgoszczy (27.08), Gdańsku (28.08), Warszawie (10.09), Łodzi (11.09) i Poznaniu (17.09). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych imprez oraz formularz zapisów znajdują się na stronie www.kidsrun.pl. Pakiet startowy kosztuje 35,99 złotych.

Więcej niż bieg

Kids Run to nie tylko zawody biegowe dla dzieci i młodzieży, ale także sportowy piknik dla całych rodzin. W mityngach chodzi o to, aby aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić. Uczestnicy mają do dyspozycji kilkanaście sportowych stacji, które dają możliwość spróbowania różnych form ruchu m.in. zabaw zręcznościowych, slalomów, toru przeszkód czy skoków na trampolinie.

To także okazja do sprawdzenia swoich sił w nowych dyscyplinach takich, jak:  aikido, hokej na lodzie, tenis, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, gimnastyka, sprint i strzelanie z łuku. Dodatkową motywacją dla dzieci do odwiedzania stacji jest zbieranie pieczątek, których komplet jest nagradzany niespodzianką.

– Jestem tu pierwszy raz, bo chciałam się przebiec i zobaczyć, jak tu jest. Fajnie, jest fajne wszystko. Podobało mi się zbierać pieczątki – komentuje rodzeństwo, biorące udział w Kids Run w Szczecinie.

Imprezy 9. edycji Kids Run odbywają się przy wsparciu: EPSON – partnera głównego, CLICO – partnera lokalnego, ProfiLingua – partnera strefy EXPO.

Źródło: Kids Run