Przekąski słone – czy istnieje zdrowsza alternatywa?

Czasami przychodzi ochota na pyszne przekąski na zimno – wtedy do wyboru ma się naprawdę dużo możliwości. W końcu w sklepach można znaleźć wszystko – od czekoladek, drażetek, chrupków czy krakersów. Każdy więc będzie w stanie sięgnąć po to, co najbardziej mu odpowiada. A co jeżeli chcesz przekąsić nieco zdrowsze produkty? Jakie przekąski będą dobre w takim przypadku? Co jest warte twojej uwagi?

1. Przekąski na zimno – jakie przekąski wybierać latem?
2. Szybkie przekąski zimne i słone – czy są jakieś zdrowsze alternatywy?
3. Zimne przystawki – kupne czy robione samodzielnie?
4. Smaczne przekąski – na co zwrócić uwagę przy wyborze przekąsek aby były pyszne?
5. Gdzie znaleźć pyszne, ale zdrowsze przekąski dla siebie?

Przekąski na zimno – jakie przekąski wybierać latem?

Latem zimne przekąski to świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy lubią jeść ale nie chcą jadać ciepłych posiłków. Jaka przekąska będzie więc dobra latem? Warto postawić na coś, co nie będzie podgrzewane. Dobre mogą okazać się chipsy, chrupki czy mini wafle ryżowe. Te ostatnie są dobre z wielu względów. Często, tak samo jak chipsy czy chrupki, są posypane różnego rodzaju przyprawami, dzięki czemu są bardzo smaczne. Dodatkowo mają mniejszą zawartość kalorii, więc sprawdzą się także u osób, które chcą trzymać dietę

Szybkie przekąski zimne i słone – czy są jakieś zdrowsze alternatywy?

Wafle ryżowe to doskonała przekąska dla każdego – i mowa tutaj nie tylko o tych większych krążkach, które często są traktowane jako alternatywa dla chleba, ale również dla tych mniejszych przysmaków, które można znaleźć tuż koło chipsów i chrupków. Wafle ryżowe mogą mieć twoje ulubione smaki. Często można znaleźć takie smaki, jak zielona cebulka, czy sól a także algi morskie i wiele innych. Zdecydowanie warto więc po nie sięgnąć, jeżeli masz ochotę na coś słonego, ale nie chcesz aby to była niezdrowa rzecz.

Zimne przystawki – kupne czy robione samodzielnie?

Oczywiście najidealniej byłoby, gdybyś sam zrobił własne przystawki – jednak to wymaga czasu. Nawet najprostsze pomysły wymagają tego, aby je zrealizować a po pracy czy w trakcie weekendu możesz być zmęczony. Dlatego właśnie wafle ryżowe są świetne – stanowią coś pośredniego pomiędzy niezdrowymi przekąskami ze sklepu, a zdrowymi przekąskami przygotowanymi w domu. Wafle są lżejsze, mają mniej kalorii, ale są równie pyszne, jak chipsy czy paluszki. Idealnie nadają się na seans filmowy (gryzienie ich nie zagłuszy dialogów!) czy na spotkanie z przyjaciółmi.

Smaczne przekąski – na co zwrócić uwagę przy wyborze przekąsek, aby były pyszne?

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednie przekąski dla siebie, to musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim zapytaj siebie, co normalnie ci smakuje? Po co sięgałeś do tej pory? Jeżeli były to chipsy o smaku zielonej cebulki albo solone krakersy lub paluszki to w waflach ryżowych znajdziesz świetną alternatywę. Nie dość, że są dostępne w takich samych smakach, to dodatkowo zawierają jeszcze mniej kalorii oraz złych składników odżywczych.

Gdzie znaleźć pyszne ale zdrowsze przekąski dla siebie?

Gdzie będziesz w stanie znaleźć pyszne przekąski na zimno w postaci wafli ryżowych? Można je kupić praktycznie wszędzie. W twoim lokalnym supermarkecie bądź hipermarkecie, a także w internecie. To właśnie tam znajdziesz najobszerniejszy wybór smaków – dzięki czemu wybierzesz coś dla siebie, co będzie ci odpowiadało i faktycznie będzie ci smakowało. Takie mini wafle ryżowe sprawdzą się w pracy, szkole, podczas seansów filmowych czy spotkań ze znajomymi.

Materiał zewnętrzny

fot. pixabay.com – licencja