Smartwatch Garmin – jak wybrać odpowiedni? Przegląd kolekcji i nowości

Smartwatch Garmin to zegarek do biegania i wielu innych dyscyplin, z którym może konkurować niewiele czasomierzy na rynku. Wyposażony w zaawansowane funkcje sportowo-zdrowotne otwiera drogę do treningowych celów i przygód w terenie. Myślisz, by podejmować aktywność z inteligentną technologią od Garmina? Oto zegarki, które nie powinny Cię zawieść.

Jaki zegarek do biegania Garmin warto wybrać? 

Garmin w swoich projektach nigdy nie zapomina o biegaczach. Z myślą o nich stworzył profesjonalne zegarki do biegania Forerunner, które sprawdzają się na siłowni, w mieście, a nawet w trudnym terenie. Do sportów outdoorowych szczególnie zostały jednak przeznaczone kolekcje Fenix, Epix czy Instinct. Solidnie zbudowane, typowo sportowe czasomierze poradzą sobie w wymagających warunkach. 

Jeszcze inną kategorię stanowią takie marki Garmin, jak Venu czy Vivoactive. To casualowe zegarki biegowe o sportowej elegancji. Dzięki szerokiej, nie tylko treningowej, funkcjonalności i uniwersalnemu stylowi w równym stopniu sprawdzają się do noszenia na co dzień, jak i na treningu w plenerze, na siłowni czy studiu fitness. Zobaczmy, co mają do zaoferowania najmodniejsze zegarki Garmin

Zegarek dla biegacza Forerunner

Jeszcze do niedawna w serii Forerunner za bezkonkurencyjny smartwatch Garmin do biegania uchodziły modele z czterech popularnych podkolekcji: 

– 55 nastawionej ściśle na treningi biegowe;
– bardziej zaawansowanej 245 z mapami i rozbudowanymi, precyzyjnymi wskaźnikami wydajności;
– 745 wzbogaconej o dodatkowe funkcje dla triathlonistów;
– 945 idealnej do aktywności w terenie dzięki kolorowym mapom i precyzyjnym systemom nawigacyjnym. 

Na początku czerwca 2022 r. Garmin przekonał jednak miłośników Forerunner, że nie powiedział w tej serii ostatniego słowa. Na rynek weszły bowiem długo wyczekiwane zegarki do biegania Garmin 255 i 955, które stać na jeszcze więcej. 

fot. Garmin

Smartwatch do biegania 255

Lekki, wydajny i wytrzymały model 255 powstał, by dotrzymywać kroku nawet podczas najdłuższych biegów. Pomaga ułożyć strategię treningu i przygotować się do zawodów. W tym celu opracowuje symulację czasu biegu. Na bieżąco mierzy wydolność organizmu, a po zakończeniu treningu ocenia jego efektywność. Dodatkowo, dzięki funkcji PacePro, zegarek do biegania Garmin pomaga utrzymać tempo biegu. Z nim możesz profesjonalnie trenować też triathlon i 30 innych dyscyplin, korzystając z własnych lub gotowych planów. 

Zegarek Garmin do biegania 955

W serii Forerunner to jednak linia 955 wyróżnia się największym zaawansowaniem technologicznym. W porównaniu z poprzednikami smartwatch do biegania zyskał m.in. usprawniony GPS, wskaźnik gotowości do treningu, szybki pomiar parametrów zdrowotnych i duży wybór tras. Dzięki nim pozwala jeszcze efektywniej i bezpieczniej biegać w terenie. Jest lekki, wygodny w obsłudze i może działać nawet 80h bez przerwy. 

Smartwatch Garmin Fenix do aktywności w outdoorze

Fenix to z kolei seria do zadań specjalnych, z którą możesz osiągnąć więcej w outdoorze. Konstrukcja spełniająca wymogi wojskowe przygotowuje zegarek na starcia w terenie. Natomiast szeroka funkcjonalność sportowa obsługuje nawet mniej popularne dyscypliny. 

Jako zegarek dla biegacza Fenix znakomicie sprawdza się w biegach przełajowych, na bieżni i w terenie. Ponadto, dzięki funkcji PacePro, pomaga utrzymać stałe tempo nawet na nierównym podłożu. A może masz ochotę na narciarstwo skiturowe, kolarstwo górskie, surfing lub golf? Nie zapomnij zabrać Garmin Fenix ze sobą. Ten ładowany solarnie zegarek dotrzymuje kroku nawet podczas długich aktywności, na bieżąco mierząc parametry treningowo-zdrowotne. 

Garmin Fenix 7

Na początku 2022 r. Garmin wypuścił najnowszą odsłonę kolekcji — Fenix 7, która zaskakuje technologicznym postępem. Wydajność baterii w wersji solarnej wynosi teraz nawet rok, co z niespotykanymi w tej serii funkcjami otwiera na jeszcze ciekawsze wyzwania. 

fot. Garmin

Z nowości, jakie pojawiły się w Fenix 7, warto wymienić: 

– funkcję Real Time Stamina, która podpowiada, jak rozłożyć energię, aby jej nie zabrakło do końca treningu;
– śledzenie nowych aktywności w wodzie: kiteboardingu oraz windsurfingu;
– graficzny trend w symulatorze wyścigu. 

Instinct — Garmin do biegania i nie tylko

Zaawansowane funkcje biegowe oferują również zegarki Garmin z kolekcji Instinct. Obsługują aż pięć trybów: bieganie na bieżni mechanicznej, w hali lekkoatletycznej, wirtualne biegi, bieganie na zewnątrz oraz biegi górskie/terenowe. W dodatku, dzięki licznym aplikacjom sportowym, monitorują treningi również wielu innych dyscyplin outdoorowych, takich jak jazda na rowerze górskim czy pływanie. Solidna konstrukcja, wysoka wodoszczelność i trwałe materiały przygotowują smartwatch Garmin na różnorodne terenowe wyzwania. 

Ten profesjonalny zegarek został wyposażony w barometr, wysokościomierz i trzyosiowy kompas. Do tego korzysta z aż trzech systemów nawigacyjnych (GPS, Glonass i Galileo), aby niezawodnie prowadzić do wyznaczonego celu. A jeśli zechcesz wrócić do punktu startowego? Zaproponuje Ci optymalną trasę powrotną.

Garmin Instinct 2

W lutym 2022 r. na rynek weszła najnowsza odsłona Garmin Instinct 2. Jego wyróżnikiem stał się nieskończony czas pracy baterii w modelach solarnych oraz energetyczna kolorystyka. Zegarek występuje również w wersji Surf, Tactical i Camo, aby łatwiej można go było dopasować do ulubionych aktywności. Oferuje wiele typowych dla Garmina funkcji, jak treningi HIIT, pomiar poziomu energii Body Battery czy możliwość przełączania się między dyscyplinami. 

Vivoactive — elegancki smartwatch Garmin na co dzień

Z innym przeznaczeniem i w mniej sportowym stylu powstały natomiast zegarki do biegania (i nie tylko) Vivoactive. Kolekcja obejmuje casualowe modele z elegancką ramką, które podkreślają aktywny styl życia na co dzień. Dzięki połączeniu funkcji sportowych z zaawansowanym pomiarem zdrowia i innymi udogodnieniami Vivoactive przydaje się również w czasie pracy czy podczas innych pozatreningowych obowiązków. Czy wiesz, że zapłacisz nim nawet za zakupy? 

Smartwatch Garmin oferuje większość typowych dla marki czujników zdrowotnych. Pomiar natlenienia, nawodnienia, stresu, snu, oddechu to tylko kilka najważniejszych funkcji. Dzięki nim łatwiej jest zachować stały poziom energii każdego dnia i z większym zapałem podejmować sportowe wyzwania. W tym ostatnim niezawodnie pomagają takie opcje, jak: wskazówki treningowe, aplikacje sportowe czy inteligentny trener Garmin Coach przygotowujący do biegowych startów. 

Venu — stylowy smartwatch Garmin o ciekawych funkcjach

Venu to kolejny elegancki zegarek do biegania i innych aktywności sportowych. Obsługuje kilkadziesiąt dyscyplin, podpowiada optymalne plany treningowe i dokonuje pomiaru efektywności ćwiczeń. Do tego jest wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji zdrowotnych. Dość wspomnieć o monitorze oddechu, stresu czy cyklu menstruacyjnego. Dzięki temu możesz mieć zdrowie i aktywność stale pod kontrolą, bo stylowy Venu założysz nawet do pracy czy restauracji. A w razie potrzeby zapłacisz zbliżeniowo, odbierzesz powiadomienie ze smartfona albo posłuchasz ulubionej muzyki bez łączenia się z telefonem. W serii pojawiło się kilka ciekawych modeli, jak choćby Venu SQ Music dla tych, którzy lubią podejmować aktywności w rytmie muzyki. 

Venu 2 Plus

Wśród nich trzeba wymienić również Venu 2 Plus, który pojawił się na początku 2022 r. z kilkoma przydatnymi funkcjami. Mowa tu o możliwości prowadzenia rozmów i wsparciu asystenta głosowego Siri. W portfolio Garmin to pierwszy zegarek sportowy wyposażony w takie możliwości. Dzięki nim jest jeszcze bardziej praktyczny na co dzień i podczas treningów. Podobnie jak poprzednicy z kolekcji obsługuje kilkadziesiąt aplikacji sportowych, daje wskazówki treningowe, monitoruje zdrowie i umożliwia płatności zbliżeniowe. 

Zegarki do biegania Garmin, dzięki dużemu zróżnicowaniu, dopasowują się do rozmaitych dyscyplin sportowych i stylu życia. Dzięki temu łatwo możesz tak wybrać ulubiony model, aby jak najlepiej wspierał Cię w codziennych wyzwaniach. Wszystkie opisywane w artykule zegarki Garmin (w tym tegoroczne nowości i modele z innych kolekcji) znajdziesz u autoryzowanego sprzedawcy ZEGAREK.NET. 

materiał partnera