Garmin Enduro 2 wchodzi na rynek. To zegarek do zadań specjalnych

Garmin wprowadził do sprzedaży zegarek multisportowy Enduro 2 zaprojektowany dla sportów wytrzymałościowych. Urządzenie to może działać nawet 150 godzin z włączoną obsługą GPS i do 46 dni w trybie smartwatcha. Lekka i solidna konstrukcja, na którą składają się tytanowy bezel, 1,4-calowa soczewka Power Sapphire i nylonowy pasek Ultrafit powodują, że zegarek Enduro 2 to ciekawa propozycja dla biegaczy ultra.

Co za bateria!

Nowy Enduro 2 został stworzony z myślą o najdłuższych biegach ultra, dlatego ten smartwatch wyposażono m.in. we wbudowane mapy TopoActive i NextFork oraz wielopasmową obsługę systemów GNSS z technologią SatIQ, która pomaga zoptymalizować wydajność baterii. Akumulator w ciągu dnia zasilany jest energią słoneczną, dzięki czemu czas jego pracy jest aż o 40% dłuższy, niż w przypadku pierwszej generacji zegarków z serii Enduro. Producent podkreśla, że to najbardziej wydajna bateria w historii marki Garmin. 150 godzin w trybie GPS i 46 dni w trybie smartwatch to faktycznie imponujące osiągi.

Przecieranie szlaków po zapadnięciu nocy ułatwiać ma nowa latarka LED z możliwością regulacji natężenia światła. Jest to najjaśniejsza jak dotąd latarka marki Garmin, dwukrotnie mocniejsza od tej w modelu fenix 7X. Oferuje również opcjonalny tryb stroboskopowy dopasowany do kadencji biegacza oraz tryb czerwonego światła bezpieczeństwa.

– Enduro 2 to narzędzie, na którym można polegać. Wspomaga oraz usprawnia proces treningu i regeneracji. Dzięki wbudowanym mapom, możliwości odtwarzania muzyki, najdłuższemu czasu pracy baterii w produktach tej klasy oraz coraz dłuższej liście funkcji wspomagających długodystansowy wysiłek, ten smartwatch jest obowiązkowym urządzeniem dla każdego amatora sportów wytrzymałościowych – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży konsumenckiej.

Inteligentne bieganie

Jedną z funkcji oferowanych przez Garmin Enduro 2 jest możliwość wyznaczania tempa dostosowanego do trudności terenu. Pomaga ona biegaczom lepiej zarządzać wysiłkiem na trasie w zmieniającym się terenie, ponieważ jednocześnie otrzymują informację, jakie byłoby analogiczne tempo biegu na płaskim terenie. Smartwatch potrafi również oszacować wyniki biegowe na podstawie historii aktywności oraz ogólnego poziomu wytrenowania.

Automatyczny timer odpoczynku rejestruje wszelkiego rodzaju przerwy podczas biegów ultra, aby właściwie przeanalizować czas spędzony w ruchu oraz np. na punktach żywnościowych. Dzięki temu użytkownicy nie muszą pamiętać o ręcznym zatrzymywaniu aktywności na zegarku.

Funkcja Health Snapshot rejestruje i generuje raport na podstawie kluczowych parametrów, takich jak tętno, zmienność rytmu serca, saturacja krwi, oddech i poziom stresu. Wśród zaawansowanych funkcji monitorowania zdrowia znajdziemy również Body Battery, wiek sprawnościowy oraz monitorowanie snu z oceną jakości snu, a także szeroką gamę aplikacji sportowych do aktywności zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz (z GPS). Wśród nich znajdują się m.in. kolarstwo górskie, pływanie, wędrówki, bieganie, golf, joga czy surfing. Poza tym Enduro 2 udostępnia asystenta regeneracji i codzienne wskazówki treningowe.

Użytkownicy zegarka Enduro 2 mogą korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay oraz otrzymywać inteligentne powiadomienia o połączeniach, SMS-ach, przypomnieniach z kalendarza, aktualnościach w mediach społecznościowych czy wydarzeniach ze świata (po sparowaniu z iPhone lub smartfonem z systemem Android). Po połączeniu zegarka ze smartfonem można także ręcznie wysłać wiadomość ze swoją aktualną lokalizacją do wybranych kontaktów lub skorzystać z opcji jej automatycznego dostarczenia podczas niektórych aktywności na świeżym powietrzu dzięki funkcji wykrywania zdarzeń.

Zegarek Enduro 2 jest już dostępny m.in. na stronie garmin.com w cenie 1099.99 euro (5140 złotych)

Źródło: Garmin, red