Powraca adidas 4DFWD. Buty z podeszwą z drukarki 3D

adidas przedstawił drugą wersję swoich najbardziej zaawansowanych technologicznie butów do biegania. To model 4DFWD 2, który wyróżnia innowacyjna siateczkowa podeszwa, która powstała na drukarce 3D. Projektanci niemieckiej marki przeanalizowali 5 milionów kombinacji struktur siatki, aby zapewniała jak najlepszą sprężystość i amortyzację. Nowy 4DFWD zyskał zmodyfikowaną konstrukcję cholewki oraz podeszwę zewnętrzną Continental.

Cała naprzód

adidas 4DFWD to seria, której znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna podeszwa środkowa w kształcie muszki. Jej zadaniem jest przekształcać nacisk stopy na podłoże na siłę poziomą, która umożliwia biegaczom płynne przejście do przodu. Podeszwa powstała wspólnymi siłami adidas i firmy Carbon’s Digital Light Synthesis. W trosce o środowisko naturalne składa się w 40% z materiałów pochodzenia roślinnego.

Najnowszy model 4DFWD 2 posiada gumową podeszwę zewnętrzną Continental, która zwiększa przyczepność oraz gwarantuje pewny i płynny bieg w każdych warunkach pogodowych. Całkowicie nowa konstrukcja siateczkowa cholewki Primeknit+ zapewnia dodatkowe wsparcie i dopasowanie. Została wyprodukowana w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

W nowym modelu pojawił się zintegrowany zapiętek, dzięki któremu but oferuje dopasowanie jak w skarpetce. Obszary z siateczki zapewniają biegaczom wsparcie dokładnie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

– W adidas zawsze szukamy sposobów na połączenie zaawansowanej technologii i danych, aby stworzyć jak najlepsze produkty dla naszych biegaczek i biegaczy. Wykorzystana w 4DFWD 2 technologia powoduje, że siła hamowania napędza ruch do przodu i tym samym zapewnia nowe wrażenia podczas biegu – powiedziała Charlotte Heidmann, Senior Product Manager w adidas.

Dostępność i cena

Buty 4DFWD 2 w pierwszej kolejności będą mogli kupić członkowie programu lojalnościowego adiClub. Sprzedaż dla tej grupy klientów ruszy już 22 sierpnia. Do masowej sprzedaży buty trafią 1 września. Będą dostępne m.in. na stronie adidas.pl w cenie 899 złotych.

Źródło: adidas