Adam Nowicki, mistrz Polski na 10 km przetestował dla nas GEL-Nimbus Lite 3

– Już od pierwszego momentu założenia butów GEL-Nimbus Lite 3 na stopy zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.  Lekkość, dopasowanie do stopy oraz ich wyjątkowa amortyzacja sprawiają, że od razu mogłem stwierdzić – tak, to są jedne z moich ulubionych butów – pisze Adam Nowicki, mistrz Polski na dystansie 10 km w recenzji treningówki ASICS.

Sprawdzają się i przy dłuższym wybieganiu, jak i szybszych, krótszych akcentach. Buty wyposażone w piankę są lekkie, szybkie i oferują sprężysty, dynamiczny bieg. Technologia GEL oraz pianka Flytefoam poprawia absorpcję wstrząsów i zapewnia delikatniejsze uderzenie stopą o podłoże.

Jeszcze więcej dynamiki

GEL-Nimbus Lite 3 świetnie trzyma stopę, jest lekki i sprężysty, zdecydowanie bardziej dynamiczny od swojego standardowego odpowiednika. Testowałem ten model w różnych warunkach i na różnych nawierzchniach.

Pierwsze, na co zwróciłem uwagę, to że podeszwa znakomicie trzyma się podłoża, nie tylko asfaltowego. Jej charakterystyczny kształt sprawia, że moim zdaniem buty równie dobrze będą radzić sobie na śniegu.

Bardzo przyjemny i elastyczny język oraz wygodna cholewka odpowiadają za to, że doskonale leży na stopie. W mojej opinii uniwersalność tego modelu sprawia, że jest idealny dla osób, które mogą pozwolić sobie na posiadanie jednej pary butów do biegania. Sprawdzi się w każdych warunkach zarówno podczas dłuższych, jak i nieco krótszych wybiegań.

Dzięki miękkiej podeszwie, czuję się w tych butach bezpiecznie pod kątem pochłaniania wstrząsów – mimo to przetaczanie stopy jest płynne i dynamiczne.

Uniwersalna treningówka

Już od pierwszego momentu założenia ich na stopy zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Lekkość, dopasowanie do stopy oraz ich wyjątkowa amortyzacja sprawiają, że od razu mogłem stwierdzić – tak, to są jedne z moich ulubionych butów. Sprawdzają się i przy dłuższym wybieganiu, jak i szybszych, krótszych akcentach.

Buty dostępne są w Polsce tylko w sklepach stacjonarnych Sklep Biegacza oraz na sklepbiegacza.pl

Materiał powstał we współpracy z marką ASICS

fot. Piotr Kucza