Izabela Paszkiewicz sprawdziła, jak biega się w ASICS Gel-Kayano Lite 3

W kilku zdaniach postaram się przedstawić nową wersję modelu ASICS GEL-Kayano Lite 3. Chyba jak każdy biegacz, tym bardziej kobieta, uwielbiam buty, szczególnie biegowe. Nie będę ukrywać, że zwracam uwagę na wygląd i kolorystykę obuwia. Ten model od razu wpadł mi w oko – pisze Izabela Paszkiewicz, reprezentantka Polski w biegach długich.

Buty trafiły do mnie w idealnym momencie. Byłam po kontuzji. Przez kilka dni w tych butach tylko spacerowałam i nie mogłam doczekać się, kiedy przebiegnę w nich kilka kilometrów. Nie ukrywam, że potrafiły zmotywować mnie do wyjścia na trening. Na co dzień trenuję tylko na asfalcie, więc ten model jest typowo miejski.

Pierwsze wrażenie – wow! Buty miękkie, lekkie. Amortyzacja fajna. Niesamowity komfort biegania. Już po założeniu poczułam komfort pod stopą. Bez wątpienia, nogi niosą mnie same.

Z troską o planetę

Niskoprofilowy zewnętrzny zapiętek, który podpiera stopę oraz specjalnie zaprojektowana rozciągliwa cholewka robią mega robotę. Konstrukcja butów nawiązuje do filozofii dbania o Ziemię. Największy nacisk jest położony na zrównoważony rozwój, dlatego model ten stabilizuje moje stopy, ale dba by mój umysł był spokojny o planetę. Cholewka z siatki została wykonana z materiału o wyższej zawartości poliestru z recyklingu niż poprzedni model.

Materiał z recyklingu, z którego wykonano cholewkę i język, pomaga jeszcze bardziej zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Amortyzacja FlyteFoam została wykonana z materiałów organicznych. Dodano więcej lekkiej pianki w przedniej części buta, aby umożliwić bardziej dynamiczne odbicie w okolicy palców.

Dostosowane do moich potrzeb

Konstrukcja 3D Space Construction uwzględnia różnice w sposobie biegania kobiet i mężczyzn. Sylwetka buta ogranicza nadmierną pronację i zapewnia lepsze podparcie stopy. To dla mnie szczególnie ważne, gdyż moja stopa nadmiernie pronuje. Jestem biegaczem długodystansowym i wierzę, że zaprzyjaźnimy się na dłużej i uda nam się zrealizować wiele fajnych treningów.

Buty dostępne są w Polsce tylko w sklepach stacjonarnych Sklep Biegacza oraz na sklepbiegacza.pl

Źródło: ASICS, fot. Piotr Kucza

Materiał powstał we współpracy z marką ASICS