Pobiegli i pomogli. Za nami Poland Business Run 

W niedzielę (4 września) odbyła się 11. edycja charytatywnego Poland Business Run, do którego zapisały się 32 tysiące biegaczy z ponad 1,5 tysiąca firm. Aż 9 tysięcy zawodników wystartowało w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji. Oprócz środków z opłat startowych na rzecz potrzebujących trafią dodatkowe 152 tys. złotych zebrane w akcji „Pomagam Bardziej”. Protezy, wózki i rehabilitację otrzyma około 100 beneficjentów z całej Polski.

Poland Business Run to sztafeta 5 x 4 km. W formule wirtualnej przedstawiciele firm i korporacji swoje kilometry pokonywali na samodzielnie wybranej trasie, a wyniki rejestrowali i przesyłali za pomocą aplikacji w smartfonach.

Nie zmieściliby się na Rynku Głównym

W stolicy Małopolski zawodnicy biegali wokół Błoń i przez Park Jordana w dwóch turach – porannej i popołudniowej.

– Przed pandemią biegaliśmy na Rynku Głównym, ale biegacze tak nam dopisali, że po prostu byśmy się tam już nie zmieścili. Ogromnie się cieszę, że możemy znów się zobaczyć na żywo i pokonać wspólne kilometry w szczytnym celu. Bardzo dziękuję biegaczom, sponsorom i partnerom, bez których nie byłoby to możliwe – mówiła otwierając zawody na Błoniach, Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Poprzez swój udział w zawodach firmy pomogą w sumie około 100 osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową lub przeszły mastektomię. Dofinansowane zostaną protezy kończyn, wózki aktywne i sportowe, turnusy rehabilitacyjne i konsultacje psychologiczne.

– Jestem bardzo zaskoczony, że tak dużo osób przyszło dzisiaj, żeby biegać dla mnie i innych potrzebujących. Trzymam za wszystkich kciuki i dziękuję firmom, które wystawiły swoje drużyny w takim charytatywnym celu – mówił podczas wydarzenia jeden z beneficjentów po amputacji nogi.

Kto wygrał? 

Chociaż wszystkim przyświecał przede wszystkim szczytny cel, nie zabrakło zaciętej sportowej rywalizacji. W pierwszej trójce znalazły się sztafety: G&G SPORT Grzegorz Sudoł (Marcin Biskup, Patryk Marmon, Henryk Warzecha, Grzegorz Kostycz i Dawid Borkowski) z łącznym czasem 00:59:42, #AdamCzerwińskiTeam (Adam Czerwiński, Piotr Dronszczyk, Tomasz Ogorzały, Mikołaj Ciurla i Dominik Piwowarczyk) z łącznym czasem 01:02:56 oraz Grupa Kęty Team 1 (Paweł Jarzębowicz, Sebastian Sołtys, Sławomir Moskwa, Paweł Wójcik, Wiesław Wójcik) z łącznym czasem 01:09:58.

Pierwsza kobieca sztafeta to Aniołki Czerwińskiego w składzie Anna Luty-Legutko, Agnieszka Bydoń, Dorota Dudziak, Agnieszka Kukułka-Cudek, Edyta Grochot z łącznym czasem 01:22:20. Najszybszym biegaczem Poland Business Run 2022 w Krakowie został Adam Czerwiński, który pokonał 4 km w 11 minut i 18 sekund.

Wyniki rywalizacji wirtualnej, w której biegacze samodzielnie zarejestrowali swój czas za pomocą aplikacji, są w trakcie weryfikacji i zostaną oficjalnie podane 6 września na stronie organizatora.

Pomagali bardziej

Sztafety walczyły nie tylko o tytuł najszybszego zespołu. W ramach akcji „Pomagam Bardziej”, która jest nieodłącznym elementem biegu, drużyny zbierały środki na wsparcie beneficjentów Fundacji Poland Business Run. Po emocjonującym finale, który miał miejsce 4 września o godz. 12:00, na koncie akcji udało się zebrać 152 tys. złotych, które zostaną w całości przekazane na pomoc w zakupie protez kończyn i rehabilitacji dla potrzebujących.

Źródło: Poland Business Run