W Gdyni pobiegnie 30 tysięcy osób? W pakietach koszulka ASICS i plecak

Organizatorzy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020  zaprezentowali dzisiaj pakiet startowy uczestnika biegu masowego. Jednocześnie poinformowali, że do sprzedaży trafiła ostatnia pula 5 tysięcy pakietów startowych. Na liście jest już rekordowa liczba 25 tysięcy biegaczy!

Pakiet startowy, który otrzyma każdy uczestnik biegu masowego, będzie zawierał – poza ujawnionym już wcześniej, wyjątkowym medalem – także koszulkę technologiczną marki ASICS oraz pamiątkowy plecak z logo imprezy.

– Czekaliśmy na tę chwilę dość długo, ale w końcu możemy oficjalnie pokazać wszystkie kluczowe gadżety, które znajdą się w pakiecie startowym biegu masowego. Mamy nadzieję, że podobnie jak nasz unikalny medal, również koszulka i plecak spotkają się z ciepłym przyjęciem biegaczy – mówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu gdyńskiego czempionatu.

Koszulka marki ASICS – partnera technicznego imprezy – będzie miała na sobie okolicznościowy nadruk w formie odcisku buta na piasku.

Z jednej strony nawiązuje on do logo mistrzostw, z drugiej – do lokalizacji mety, która znajdzie się na środku gdyńskiej plaży.

Uzupełnieniem pakietu startowego będzie funkcjonalny plecak, ale największą wartość dla biegaczy stanowić ma medal czekający na mecie – zaprojektowany w formie kompasu, z ręcznie osadzoną kroplą bursztynu.

Wystartuje 30 tysięcy biegaczy?

Wszystko wskazuje na to, że World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będzie największym biegiem półmaratońskim w Polsce.

Impreza przewyższa też frekwencyjnie ostatnie edycje biegów masowych towarzyszącym mistrzostwom świata rozegranym w Walencji, Cardiff i Kopenhadze.

Aktualnie, na liście startowej znajduje się 25 tysięcy biegaczy-amatorów z 73 krajów. Organizatorzy udostępnili właśnie dodatkową pulę ostatnich 5 tysięcy pakietów startowych. Zapisy trwają w portalu www.slotmarket.pl

– To już na pewno ostatnia pula pakietów. Jesteśmy gotowi przyjąć maksymalnie 30 tysięcy zgłoszeń. Jeżeli ten limit również się wyczerpie, będzie to oznaczało definitywny koniec rejestracji – zapewnia Piotr Jakóbik.

Nadchodzące misrzostwa to unikalna okazja, aby pobiec na jednej trasie z najlepszymi biegaczami świata. Swój udział w imprezie zapowiedział już Ugandyjczyk, Joshua Cheptegei – aktualny rekordzista świata w biegu na 10 km.

mat pras.