Andrzej Rogiewicz ma patent na Silesia Marathon

W niedzielę, 2 października odbyła się czternasta edycja Silesia Marathon, w którym wzięło udział ponad 4 tysiące biegaczy. Rywalizowali na trzech dystansach – 50-kilometrowego ultramaratonu, maratonu i półmaratonu. Po raz czwarty w historii imprezy ze zwycięstwa w biegu głównym cieszył się Andrzej Rogiewicz.

Najwięcej, bo prawie 2,5 tysiąca biegaczy dotarło do mety Silesia Półmaratonu. Najszybszy był Mateusz Mrówka (1:10:44), który wyprzedził Mateusza Pawełczaka (1:11:19) i Daniela Żochowskiego (1:12:18). Wśród kobiet z dużą przewagą nad resztą zawodniczek zwyciężyła Barbara Pawełczak, która finiszowała z czasem 1:21:26. Drugie miejsce zajęła Dominika Brol (1:26:53), a trzecie Judyta Rębisz (1:27:12).

Hattrick Rogiewicza

Bohaterem biegu na królewskim dystansie był tradycyjnie Andrzej Rogiewicz, który wygrał Silesia Marathon po raz czwarty w karierze i trzeci raz z rzędu. Prowadził od samego startu do mety i na mecie zameldował się z wynikiem 2:20:27. Na kolejnego zawodnika przyszło nam czekać prawie 15 minut. Był nim Damian Dróżdż (2:35:23), a podium uzupełnił Stanisław Piela (2:42:45).

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Anna Bodnar (2:57:21) przed Kasią Golbą (3:10:10) i Czeszką Koletą Morawcową (3:14:53). Z maratonem na Śląsku zmierzyło się wczoraj ponad 1,5 tysiąca osób.

Maraton w wersji ultra

Silesia Ultramaraton wygrał Filip Inglot (3:07:09) przed Jackiem Sobasem (3:15:24) i Filipem Jańczakiem (3:17:46). W klasyfikacji kobiet tryumfowała Wiktoria Krupowicz (3:38:22), a kolejne miejsca zajęły Małgorzata Pazda-Pozorska (3:49:59) i Katarzyna Chojnacka (3:57:28).

Silesia Marathon to największa impreza biegowa Śląsku odbywająca się od 2009 roku. To jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast. Zawody goszczą Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Meta zawodów tradycyjnie jest ulokowana na bieżni Stadionu Śląskiego.