Biegacze opanowali Varso Tower! Łobodziński i Wicha najszybsi

Ponad pół tysiąca biegaczy wzięło udział w sobotę, 8 października w premierowej edycji warszawskich zawodów Wbiegnij na Varso Tower. Najszybciej na dach najwyższego budynku w Unii Europejskiej wbiegli utytułowani towerrunnerzy – Piotr Łobodziński i Iwona Wicha. W ramach wydarzenia przekazano 40 tysięcy złotych na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, w celu pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Prawie 1400 schodów i 230 metrów w pionie – z takim zadaniem zmierzyli się uczestnicy pierwszych zawodów w warszawskim biurowcu Varso Tower. Na mecie – oprócz pamiątkowego medalu – na wszystkich czekał zapierający dech w piersiach widok na stolicę.

W gronie kilkuset amatorów, na starcie biegu stanęli także zaproszeni goście, a wśród nich: aktorka Karolina Gorczyca, lekkoatletka Emilia Ankiewicz-Obukowicz oraz architekt Jędrzej Kolesiński z pracowni Foster + Partners, która zaprojektowała wieżowiec Varso Tower. Wszyscy w dobrym stylu dotarli do mety zawodów.

Wielki powrót Łobodzińskiego

Emocje sięgnęły zenitu, gdy na trasę ruszyli zawodnicy elity sportowej. Rywalizacja wśród mężczyzn była bardzo zacięta, ale ostatecznie triumfował Piotr Łobodziński. Polak zaliczył udany powrót do ścigania na schodach po niemal 3-letniej przerwie. Uzyskał czas 7 minut i 27 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Ruszała (7:36), a najniższe miejsce na podium zajął Niemiec, Andreas Fruhmann (7:49).

Wśród kobiet zdecydowanie najszybsza okazała się Iwona Wicha, która finiszowała z czasem 9:28, wyraźnie wyprzedzając dwie Austriaczki: Gertrud Blumenschein i Veronikę Sengstbratl.

Istotnym elementem wydarzenia było także wsparcie uchodźców wojennych z Ukrainy. Ostatecznie, organizatorzy imprezy, za pośrednictwem Fundacji HB Reavis, przekażą na ten cel na konto Polskiej Akcji Humanitarnej aż 40 tysięcy złotych.

Pełne wyniki Wbiegnij na Varso Tower dostępne są na tej stronie. 

Organizatorami zawodów są HB Reavis i Sport Evolution. Sponsorzy i partnerzy: CMS, CIC Warsaw, Zdrofit, NYX Hotels oraz PZU Zdrowie, posiadające centrum medyczne w budynku Varso Place.

Źródło: Sport Evolution

Fot. Bartłomiej Zborowski