Garmin powraca z serią MARQ. To luksusowe zegarki z tytanu i szafirowego szkła

Garmin przedstawia drugą odsłonę kolekcji MARQ w skład której wchodzi pięć nowych eksluzywnych zegarków stworzonych dla pasjonatów aktywności w terenie, na wodzie i w powietrzu. Biegaczy najbardziej powinien zainteresować model MARQ Athlete, który jest multisportowym smartwachem ze wszystkimi funkcjami wspierającymi treningi oraz regenerację.

Dopracowane w każdym detalu

W zaprojektowanej z najwyższym kunsztem i dbałością o szczegóły kolekcji MARQ wykorzystano materiały takie jak tytan, ceramika i szafirowe szkło. Wysokiej jakości tytan Grade-5 jest pięć razy mocniejszy i twardszy niż większość rodzajów stali, dzięki czemu zapewnia wyższą odporność na temperaturę i korozję. Gwarantuje to również lepszą ochronę przed na zarysowaniami oraz niższą wagę w porównaniu do stali nierdzewnej.

46-milimetrowa kopertę zegarka uzupełnia szafirowa soczewka oraz jasny wyświetlacz AMOLED z bardzo czułym ekranem dotykowym, który ułatwia codzienne korzystanie ze smartwatcha oraz obsługę map. Bransolety i paski zostały starannie dobrane do typu aktywności – wśród wykorzystanych materiałów znajdziemy skórę, tytan, żakard oraz silikon.  

Nawet 16 dni pracy baterii w trybie smartwatcha oznacza, że o ładowaniu zegarka MARQ można niemal zapomnieć – nie tylko w nocy, ale nawet podczas dwutygodniowych podróży. Podczas snu, MARQ rejestruje dane biometryczne, analizuje je oraz umożliwia sprawdzenie interesujących informacji na temat jakości snu, poziomu stresu czy regeneracji. Gdy nadejdzie czas ładowania, magnetyczna ładowarka gładko dopasowuje się do każdego modelu MARQ. Czas ładowania wynosi godzinę – czyli dwa razy mniej niż w przypadku urządzeń poprzedniej generacji.

Jetlag im nie straszny

Zegarki z kolekcji MARQ to coś więcej niż tylko stylowe dodatki. Kolekcja oferuje cały szereg funkcji całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji, takich jak nadgarstkowy pomiar tętna, monitorowanie oddechu i poziomu stresu, zaawansowane monitorowanie snu oraz energii Body-Battery.

Wkrótce Garmin udostępni całkiem nową funkcję asystenta jet lagu. Pomaga ona osiągnąć jak największy komfort fizyczny i psychiczny i jest szczególnie przydatna osobom, których aktywność wiąże się z ciągłymi zmianami stref czasowych, jak w przypadku podróżników czy sportowców. Na podstawie historii snu użytkownika i innych danych biometrycznych, funkcja ta wskazuje, jaka jest optymalna ekspozycja na światło, harmonogram snu i ćwiczenia, co pozwala zminimalizować skutki jet lagu podczas długodystansowej podróży. Funkcja sugeruje także, co należy zrobić, aby szybko dostosować się do nowej strefy czasowej, może również wyświetlać powiadomienia na nadgarstku, udzielając wskazówek i przypominając o takich aspektach jak spożycie kofeiny i odżywianie. Przed wylotem użytkownicy mogą zapisać szczegóły podróży w aplikacji Garmin Connect i obserwować, jak ich zegar biologiczny dostosowuje się do nowego miejsca pobytu.

Po raz pierwszy w historii zegarków MARQ, urządzenia oferują obsługę wielu systemów nawigacji satelitarnej, GPS na kilku częstotliwościach (L1 + L5) oraz technologię Garmin SatIQ, która zapewnia doskonałą dokładność pozycjonowania w każdym otoczeniu, optymalizując jednocześnie zużycie baterii. Bez względu na to, dokąd powiedzie przygoda, technologia ta automatycznie wybiera odpowiedni tryb satelitarny w danym położeniu.

MARQ Athlete dla biegaczy

W skład drugiej odsłony kolekcji MARQ wchodzi pięć zegarków: MARQ Athlete (bieganie i sporty wytrzymałościowe), MARQ Adventurer (wyprawy), MARQ Golfer (golf), MARQ Captain (sporty wodne) oraz MARQ Aviator (lotnictwo).

MARQ Athlete to wykonany z tytanu multisportowy zegarek z bezelem z powłoką DLC. Za idealne dopasowanie do ręki użytkownika odpowiada lekki pasek z gumy silikonowej. To ważne w kontekście funkcjonowania wielu czujników wbudowanych w zegarek, które monitorują funkcje organizmu podczas aktywności sportowej oraz odpoczynku.

Użytkownicy mogą sprawdzać wszystkie parametry związane z wydajnością, treningiem i regeneracją dzięki zaawansowanym wskaźnikom, takim jak „gotowość treningowa”, który podaje konkretną wartość na podstawie jakości snu, regeneracji, obciążenia treningowego i innych czynników. Z myślą o biegaczach, MARQ Athlete wyposażono w funkcje treningowe takie jak PacePro, która pomaga utrzymać tempo biegu na właściwym poziomie oraz Stamina, pozwalająca na bieżąco monitorować i zarządzać wysiłkiem podczas aktywności, aby uniknąć zbyt wczesnego wyczerpania sił.

Oprócz codziennego monitorowania aktywności, MARQ Athlete oferuje wbudowane aplikacje sportowe do wielu dyscyplin, takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jazda na nartach, golf, tenis, treningi siłowe, surfing i wiele innych. Można skorzystać również z łatwych do powtórzenia animacji treningowych cardio, siłowych, jogi i pilatesu na ekranie zegarka.

– Zegarki z najnowszej serii MARQ to nowoczesne, narzędzia, na których można polegać, zgodne z filozofią naszej marki i zaprojektowane dla rynków, na których jesteśmy obecni od ponad 30 lat. Dzięki specjalistycznym zestawom aplikacji i widżetów, funkcjonalności smartwatcha oraz zastosowaniu materiałów premium, MARQ wyznacza nowy standard w branży zegarków – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej. 

Zegarki z kolekcji MARQ dostępne będą na stronie garmin.com w październiku , a ich ceny wahają się od 9,5 tysiąca do 12,5 tysiąca złotych. 

Źródło: Garmin