Czy trening może być tani?

Zaczynasz trenować? Pewnie widzisz, jak dużo czasu i pieniędzy może pochłaniać nowe sportowe hobby. Da się oczywiście trenować budżetowo lub wręcz bezkosztowo, jednak okołotreningowe zakupy są niezwykle satysfakcjonujące i często dodają motywacji do regularnych ćwiczeń. Czego potrzebujesz, by trenować efektywniej?

Nie chodzi jednak tylko o satysfakcję i motywację – często odpowiednie dobrane akcesoria, odżywki sportowe czy strój treningowy pozwalają wnieść trening na wyższy poziom, a dzięki temu szybciej osiągać doskonałe efekty. Sprawdź, co może się przydać każdemu sportowcowi i jak nie stracić fortuny na zakupach.

Dieta w sporcie

Zanim pomyślisz o wygodnych butach i elektronicznych gadżetach, przyjrzyj się swojej diecie. Pamiętaj, że jadłospis powinien być odpowiednio zbilansowany i dotyczy to każdego człowieka – także tego unikającego aktywności fizycznej. Jeśli zaczynasz biegać lub przymierzasz się do regularnego uprawiania innego sportu, potrzebujesz zwiększyć podaż niektórych składników odżywczych. Z pomocą przychodzą wszelkie sportowe suplementy i odżywki. Black friday to doskonały moment, by uzupełnić swoje szafki w te produkty – dzięki licznym promocjom zakup kilku najpotrzebniejszych odżywek nie będzie tak mocno odczuwalny dla kieszeni.

Poza tym jadłospis musi być odpowiednio dobrany do Ciebie, Twoich celów treningowych i wybranej dyscypliny. Trener lub dietetyk pomogą Ci w zbilansowaniu diety, ustaleniu planu treningowego i zaplanowaniu stosowania odżywek i suplementów w odpowiedniej ilości.

Jak wybrać dobry strój sportowy?

Wybierając strój do biegania lub innego treningu, określ swój budżet przeznaczony na ten cel. Miej na uwadze, że za budżetem będzie stał nie tylko wybór marki, ale także materiału, na jaki się zdecydujesz.

Najtańsze ubranie sportowe z pewnością masz w swojej szafie – dresowe spodnie i bawełniana koszulka to dobry wybór na początek, by przekonać się, czy wybrana aktywność fizyczna jest dla Ciebie. Taki strój ma jednak swoje wady – łatwo przyjmuje plamy, długo schnie, a po intensywnym treningu może być całkowicie przemoczony potem, co niesie za sobą również nieprzyjemny zapach.

Jakie są alternatywy dla bawełny? Odzież sportowa i bielizna termiczna z wełny merynosów lub z poliestru.

Poliester jest tańszy i najpopularniejszy w strojach sportowych. Syntetyczne dzianiny typu coolmax odprowadzają ciepło i wilgoć, dzięki czemu trening może być naprawdę komfortowy. O cenie decydują marka i jakość wybranych ubrań.

Wełna merynosów to fantastyczny materiał na odzież termiczną. Strój sportowy z merino jest cienki, przyjemny dla ciała, a po lżejszym treningu wystarczy go wywietrzyć, by ponownie nadawał się do użytku. Za ten komfort trzeba jednak sporo zapłacić.

Czy można oszczędzać na butach?

Cóż – nie polecamy wybierać najtańszych butów sportowych. Dla biegacza buty są najważniejszą częścią stroju, przekładają się na komfort użytkowania i odpowiednią postawę biegową. Buty sportowe są z reguły mocno eksploatowane, warto więc wybierać polecane modele obuwia charakteryzujące się wysoką trwałością.

Dodatki i gadżety są już kwestią preferencji. Tania opaska na telefon może być w zupełności wystarczająca. Nie musisz też wybierać najdroższego bidonu.

Jakie są Twoje sposoby na oszczędności w treningu?

artykuł sponsorowany