Niepodległa Piątka na PGE Narodowym. Złote medale dla Kaczora i Jarząbek

Sabina Jarząbek i Mateusz Kaczor wywalczyli tytuły mistrzów Polski na dystansie 5 km podczas rozegranej w niedzielę imprezy Niepodległa Piątka na PGE Narodowym. Zmagania zawodników były niezwykle zacięte.

Niepodległa Piątka gościła Otwarte Mistrzostwa Polski po raz drugi z rzędu. W ramach imprezy rozegranych zostało 10 serii, z których dwie ostatnie były najszybsze.

Jako pierwsze na trasę dookoła PGE Narodowego ruszyły kobiety. Najlepsza z czasem 16:19 okazała się Sabina Jarząbek, która wywalczyła złoty medal. Dla kielczanki to drugi krążek mistrzostw Polski na 5 km, przed rokiem w Warszawie była trzecia.

O tym jak zacięta była rywalizacja o medale najlepiej świadczy fakt, że druga na mecie Ewa Jagielska straciła do zwyciężczyni zaledwie sekundę, a trzecia na podium Natalia Bielak osiągnęła wynik 16:21. Broniąca tytułu Izabela Paszkiewicz z czasem 16:34 była siódma.

W biegu mężczyzn tryumfował Mateusz Kaczor, który 5-kilometrową trasę pokonał w 14:14. Srebrny medal zgarnął Dariusz Boratyński (14:17), a brązowy Aleksander Wiącek (14:20).

Poziom sportowy zawodów był dobry, z barierą 15 minut uporało się 18 biegaczy,  a 17 minut połamało 10 pierwszych kobiet.

Tytuł drużynowych mistrzów Polski na 5 km w kategorii kobiet, mężczyzn i mieszanej wywalczył KS Prefbet-Sonarol.