Mityng w Karlsruhe. Udany start sezonu dla Swobody i Szymańskiego

Sprinterzy Ewa Swoboda i Jakub Szymański dobrze zaprezentowali się na mityngu w Karlsruhe otwierającym tegoroczny sezon World Athletics Indoor Tour Gold, który odbył się w piątek, 27 stycznia.

Swoboda zdecydowanie wygrała swoją serię eliminacyjną w biegu na 60 m. Uzyskała wynik 7.09, który otwierał europejskie listy w tym sezonie. W finale Polka finiszowała z dokładnie takim samym czasem, ale jeszcze szybsza okazała się Dina Asher-Smith. Brytyjka pobiegła 7.04 i ustanowiła rekord kraju.

Z kolei Szymański również tryumfował w eliminacjach biegu na 60 m przez płotki, w których osiągnął nowy rekord życiowy 7.57. W finałowej rozgrywce pobiegł nieco wolniej. Z czasem 7.60 zajął trzecie miejsce, tuż za Hiszpanami Enrique Llopisem oraz Asierem Martínezem (obaj uzyskali wynik 7.57).

Ewa Swoboda i Jakub Szymański mają zapewnione minima na halowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Stambule w dniach 2-5 marca.