ASICS GEL-Nimbus 25 już w sprzedaży

Wczoraj (1 lutego) w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu odbyła się polska premiera flagowego modelu ASICS GEL-Nimbus 25. W wydarzeniu wzięli udział m.in. dziennikarze, biegacze, a także ambasadorzy japońskiej marki.

Najbardziej komfortowy

Spotkanie w Sklepie Biegacza poprowadził dziennikarz sportowy Damian Bąbol. Jako pierwszy wystąpił odpowiedzialny w ASICS za komunikację Daniel Bogacki. Przedstawił wyniki niezależnego testu produktowego australijskiego The Biomechanics Lab, który porównał komfort nowego Nimbusa z trzema wiodącymi butami konkurencji oraz jego poprzednikiem, GEL-Nimbus 24.

Trwające osiem tygodni badanie, w którym wzięło udział 100 biegaczy (48 kobiet i 52 mężczyzn) wykazało, że buty  GEL-Nimbus 25 zostały uznane za najwygodniejsze spośród wszystkich testowanych butów biegowych.

– Komfort to bardzo indywidualna, subiektywna kwestia. Poczucie wygody bardzo często oznacza coś zupełnie innego dla każdego z nas. Wyniki niezależnych badań były jednak jednoznaczne. Statystycznie, GEL-Nimbus 25 został oceniony jako najwygodniejszych spośród innych, testowanych butów z uwzględnieniem naszej bezpośredniej konkurencji – powiedział Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Jak tłumaczył Bogacki, wyjątkowy komfort nowego Nimbusa wynika z zastosowania innowacyjnej pianki PureGEL oraz gruntownych zmian w konstrukcji buta. Model otrzymał bowiem m.in. całkiem nową podeszwę z dodatkową amortyzacją w przodostopiu. W tej części buta znajduje się nowa pianka FF BLAST PLUS ECO zawierająca o 20% więcej tego tworzywa w porównaniu do poprzedniej wersji. Materiał ten powstał w co najmniej 20% z recyklingu.

Zrobili test jajka

GEL-Nimbus 25 został rozłożony na czynniki pierwsze przez Bartłomieja Kusiaka, który w ASICS przeprowadza szkolenia produktowe. Uczestnicy mogli zobaczyć z bliska jak wygląda cholewka i podeszwa, a także PureGEL, który jest w niej zatopiony.

Niezwykle widowiskowy był przeprowadzony przez Kusiaka test właściwości amortyzacyjnych nowego żelu. Upuszczone przez niego z wysokości 1,5 m jajko na płytkę z PureGEL nie stłukło się. Tworzywo zaabsorbowało energię i skutecznie ochroniło skorupkę przed uszkodzeniem.

W nowym Nimbusie przedpremierowo mieli okazję biegać już m.in. członkowie społeczności ASICS Frontrunner, dziennikarze, sprzedawcy ze Sklepu Biegacza, a także czołowi zawodnicy wspierani przez japońską markę.

– Długo czekałem na dynamicznego Nimbusa. Model 25 to idealny kompromis pomiędzy bardzo komfortowym a dynamicznym butem. Mam wrażenie, że jest bardzo lekki. Sporo miejsca w okolicy śródstopia, dopracowane wiązanie, elastyczny język wpływają na duży komfort użytkowania. Cholewka została ciekawie dopracowana. Mając przebieg 50 km w tym modelu, nie znalazłem słabych punktów – powiedział Adam Nowicki, ambasador ASICS, biegacz długodystansowy i olimpijczyk z Tokio.

Buty ASICS GEL-Nimbus 25 można kupić między innymi na ASICS.com i SklepBiegacza.pl. Kosztują 939 złotych.

red