New Balance przedstawia model FuelCell SC Elite V3. To buty na zawody

New Balance wprowadza na rynek trzecią odsłonę karbonowych startówek, tym razem pod nazwą FuelCell Supercomp Elite. To jeden z najlżejszych modeli w portfolio amerykańskiej marki, który cechuje wysoka dynamika i responsywność oraz zwrot energii. Oficjalny but 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego.

Innowacyjna konstrukcja

FuelCell Supercomp Elite v3 to najbardziej zaawansowany technologicznie model butów startowych w aktualnej ofercie New Balance. Zastępuje w ofercie amerykańskiej marki poprzednika o nazwie RC Elite v2 (Racing and Competition), który również przeznaczony był stricte do rywalizacji na nawierzchniach utwardzonych.

W porównaniu z nim podeszwa środkowa nowej startówki jest odrobinę wyższa i ma wysokość 40 mm pięta/ 36 mm palce. Wyraźnie widać, że drop w tym modelu wynosi 4 mm i jest o połowę niższy niż w butach RC Elite v2.

Nowa propozycja New Balance to but dedykowany biegaczom o stopie neutralnej. Jest ultralekki (228 g), ale obiektywnie trzeba przyznać, że cięższy od poprzednika o 10 g.

Nazwa tego modelu, czyli Supercomp nawiązuje do jego innowacyjnej konstrukcji. Projektanci umieścili wykonaną z włókna węglowego płytkę Energy Arc pomiędzy dwiema warstwami ultralekkiej pianki FuelCell z pozostawieniem pustego kanału biegnącego przez środek buta. Taki zabieg ma na celu zmaksymalizowanie ilości energii generowanej w momencie kontaktu stopy z podłożem i zapewnienie większego jej zwrotu podczas wybicia.

Prawdziwy but startowy

Komfort biegu gwarantować ma dzianinowa cholewka, która dopasowuje się do stopy jak skarpetka. Cechuje ją wysoki poziom oddychalności i przewiewności. Poza tym projektanci New Balance zintegrowali z cholewką język buta, co pozwoliło osiągnąć lepsze trzymanie stopy oraz zwiększoną stabilność.

– To nie jest zwykły but do biegania, to prawdziwy but startowy – podkreśla New Balance w komunikacie prasowym. – Model, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu energii i siły podczas najważniejszych startów, zwłaszcza na dystansie maratonu – czytamy.

Buty New Balance FuelCell Supercomp Elite v3 można kupić m.in. na stronie nbsklep.pl i sklepbiegacza.pl. Kosztują 1099 złotych.

Źródło: New Balance, red

Artykuł sponsorowany. Partnerem publikacji jest marka New Balance.