CITY TRAIL: Warszawa i Bydgoszcz na mecie

W miniony weekend w Warszawie i Bydgoszczy odbyły się ostatnie w sezonie 2022/2023 zawody w tych miastach pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Biegacze startujący w cyklu regularnie odebrali pamiątkowe medale, a najszybsze panie zostały nagrodzone w ramach marcowej akcji Puchar Siły Kobiet.

Warszawa

Piękna pogoda i sprzyjająca nawierzchnia – tak w skrócie można opisać sobotnie bieganie w Parku Młocińskim. W biegu głównym wzięło udział 501 osób. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 265 młodych sportowców.

Najszybsze panie sobotniego wydarzenia to: Marta Kaźmierczak (czas 18:09), Aleksandra Karolczuk (18:23) i Magdalena Kraszpulska (18:33). Biegaczki zostały nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań. W klasyfikacji generalnej w Warszawie triumfowała nieobecna tym razem Zuzanna Bąk.

fot. Karolina Krawczyk

– Biegam w CITY TRAIL od kilku lat, ale jeszcze nigdy nie wygrałam zawodów. Niezwykłe uczucie, jestem bardzo zadowolona z takiego rozwoju sytuacji. Szczególnie, że moje bieganie jest bardzo wszechstronne, nie skupiam się na konkretnych dystansach. Biegam również w górach, chociaż tutaj raczej krótsze biegi są mi pisane. Mam na koncie „małe ultra”, czyli Chudego Wawrzyńca na trasie 50 km i przyznaję, że nie poczułam miłości do tak długiego biegania. Wolę krócej, ale szybciej przebierać nogami – powiedziała Marta Kaźmierczak, zwyciężczyni sobotniego biegu, trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Warszawie.

Męskie podium w sobotnich zawodach to: Rafał Gontarczyk (15:29), Łukasz Więckowski (15:48), Paweł Machowski (15:50). Najskuteczniejszym biegaczem sezonu okazał się Piotr Mielewczyk. Ostatni warszawski akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 30 marca w Sklepie Biegacza na Powiślu.

Bydgoszcz

Wiosenna aura sprzyjała w niedzielę biegaczom. 5-kilometrowe zawody w bydgoskim Myślęcinku przyciągnęły 446 osób.
Trzy najszybsze panie niedzielnego biegu w Bydgoszczy to: Katarzyna Piotrowska (czas 18:46), Marzena Rozpędzik (18:50) i Karolina Kruber (19:21). Zawodniczki zostały nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań. W klasyfikacji generalnej w Bydgoszczy triumfowała Olga Ochal.

W kategorii mężczyzn zawody wygrał Przemysław Ratajczyk (15:23), który wyprzedził Jędrzeja Wolskiegi (15:31) i Bartosza Kotłowskiego (15:37). Zwycięzca niedzielnego biegu okazał się najlepszy również w klasyfikacji tegorocznego cyklu w Bydgoszczy.

– Warunki były idealne do szybkiego biegania. Początek biegu był mocny, ukształtowała się czołowa grupa pięciu, może sześciu zawodników. Wiedziałem co robię i wytrzymałem mocne tempo, a na ostatnim kilometrze oderwałem się od kolegów i starałem się solidnie finiszować. CITY TRAIL jest dla mnie okazją do sprawdzenia się w okresie przygotowawczym do sezonu wiosenno-letniego. Rzadko biegam przełaje, jednak ten cykl ma swój urok – ocenił Przemysław Ratajczyk, zwycięzca niedzielnego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Bydgoszczy.

Ostatni bydgoski akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 22 marca w Klubie Organic Fitness Bydgoszcz.

Złoty finał coraz bliżej

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl biegów w formule Grand Prix, organizowany w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano łącznie 50 biegów – po 5 w każdym z miast. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal oraz walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej 3 razy.

Kolejne biegi są zaplanowane na 25 marca we Wrocławiu oraz 26 marca w Katowicach. Będą to zawody kończące ogólnopolski cykl Grand Prix, natomiast tydzień później – 1 kwietnia zwieńczenie półrocznej rywalizacji – ogólnopolski finał, czyli bieg CITY TRAIL Gold w warszawskim Lesie Bielany, w ramach którego odbędzie się także towarzyszący bieg otwarty. Zapisy na to wydarzenie trwają na stronie zapisy.krokdonatury.pl.

Źródło: Fundacja Krok do Natury

fot. w nagłówku Karolina Krawczyk