Mocny start zapisów na Poland Business Run 2023. Zgłoszenia do 31 maja

12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run odbędzie się już 3 września. Po dwóch dniach zapisów na liście startowej jest ponad 11,5 tysięcy biegaczy, a rejestracja potrwa jeszcze do 31 maja. Bieg odbędzie się w Krakowie oraz opcji wirtualnej z aplikacją i kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową.

Stacjonarnie czy wirtualnie?

Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. Na bieg w Krakowie liczba miejsc jest ograniczona (zostały miejsca dla 200 z 1800 sztafet), a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, nie warto więc zwlekać z zapisaniem swojej firmy. Zawody mają formę sztafety 5×4 km. To dystans, który spokojnie mogą pokonać nawet początkujący biegacze.

Już po pierwszej godzinie od uruchomienia zapisów na listach startowych było ponad 8,5 tysiąca biegaczy, a rejestracja wciąż trwa i kolejne osoby dodają swoje drużyny. Wśród zapisanych są firmy, które biegają z nami co roku, ale pojawia się też wielu nowych uczestników, co nas naprawdę ogromnie cieszy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Zawody na krakowskich Błoniach gwarantują rywalizację ramię w ramię z pracownikami innych firm, profesjonalny pomiar czasu, emocje i wsparcie kibiców. Ale wiele osób woli biegać we własnym tempie, po ulubionych ścieżkach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu. Dla nich idealny będzie start z aplikacją, który w ramach Poland Business Run będzie można zrealizować 3 września aż do godziny 20:00.

Biegają i pomagają

Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie w postaci protez, wózków i rehabilitacji otrzymało już ponad 800 beneficjentów. W 2021 roku do grona podopiecznych Fundacji Poland Business Run dołączyły kobiety po mastektomii, które potrzebują kompleksowej rehabilitacji. Od tej pory dzięki sztafecie biznesowej z takiej pomocy skorzystało już 50 beneficjentek.

W tym roku biegacze wystartują m.in. dla 47-letniej Patrycji z Wrocławia, która w 2018 roku rozpoczęła walkę z rakiem piersi i przeszła mastektomię. Musiała poddać się chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii. Mimo choroby nie zrezygnowała z aktywności zawodowej, pracuje w przedszkolu z 3-latkami. Do pracy potrzebuje jednak całkowitej sprawności ruchowej, dlatego wnioskowała do Fundacji Poland Business Run o specjalistyczny turnus rehabilitacyjny.

Zmagając się z codziennym bólem kości, stawów oraz niesprawną w 100% ręką, zaczęłam szukać pomocy. Ukojenie bólu odnalazłam w ćwiczeniach i rehabilitacji. Znam swojego przeciwnika, ale znam również siebie, dlatego wiem, że tylko aktywne działanie przyniesie oczekiwane rezultaty i pomoże mi wyjść z niepełnosprawności– napisała beneficjentka we wniosku o dofinansowanie rehabilitacji. Nie walczę tylko dla siebie, walczę także dla swojej córki Hani, którą wychowuję sama. Moim największym marzeniem jest po prostu uczestniczenie w jej życiu dodała.

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięły udział ponad 32 tysięcy biegaczy z 1,5 tysiąca firm, a wsparcie trafiło do 137 beneficjentów. Ile osób uda się wesprzeć tym razem? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Poland Business Run. Sponsorami Strategicznymi zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.