Na rynku debiutuje Salomon Aero Glide. To uniwersalna treningówka do biegania po asfalcie

Salomon wprowadził na rynek model Aero Glide przeznaczony do biegania po twardych nawierzchniach. To uniwersalna treningówka, którą wyróżnia komfort i sprężystość, a także lekkość. Zdaniem producenta, zakup Salomon Areo Glide powinni rozważyć biegacze poszukujący butów na długie wybiegania oraz starty na dystansie półmaratonu i maratonu. 

Salomon Aero Glide to model stworzony w nurcie maksymalizmu. Gruba podeszwa ma zapewnić amortyzację i komfort na najwyższym poziomie. Mimo to francuskiej marce udało się stworzyć but o niskiej wadze – w rozmiarze męskim waży raptem 257 g, natomiast w wersji damskiej – 220 g. Wszystko to dzięki nowoczesnej technologii, zapewniającej Aero Glide mocną pozycję na rynku butów do biegania po asfalcie.

Co w środku?

Podeszwa środkowa nowej treningówki Salomon wykonana jest z innowacyjnej pianki Energy Foam, która powstała w wyniku połączenia pianki EVA i olefiny [OBC]. Jej grubość robi wrażenie – 37,4 mm pod pięta i 27,4 mm w przedniej części buta, co daje 10 mm dropu. Odpowiada za komfort, a także dynamikę. Pianka ma za zadanie oddawać energię i poprzez sprężystość zachęcać do szybszego biegania. Dodatkowo sprzyjać temu powinien charakterystycznie wygięty profil podeszwy tzw. rocker, który ułatwiać ma płynne przetoczenie stopy.

Salomon Areo Glide posiada podeszwę zewnętrzną Road Contagrip, która składa się z płaskich, szerokich kostek bieżnika, dodatkowo zaopatrzonych w liczne, niewielkie uwypuklenia. Jej rolą jest zapewnianie dobrej przyczepności, również na mokrych nawierzchniach.

Wygląda na to, że cholewka to również mocny atut tego modelu. Wykonana w technologii bezszwowej, eliminuje ryzyko otarć i dyskomfortu. Siateczka 3D Mesh ma otwartą strukturę, zapewnia więc świetne oddawanie ciepła i wilgoci również podczas wysokich temperatur. Dodatkowo na dobre dopasowanie wpływa system SensiFit, który sprawia, że cholewka przyjemnie otula stopę. Uniwersalny system sznurowania daje także możliwość indywidualnego dopasowania buta, co zapewnia dobre trzymanie i komfort.

Cholewka zapewnia sporo przestrzeni na palce i daje duże możliwości jej dopasowania. To oznacza, że zapewni wygodę również osobom z szerszymi stopami. Lekko usztywniony zapiętek oraz dosyć szeroka podeszwa oferują dużą stabilność i poczucie bezpieczeństwa również przy dużym zmęczeniu.

Dla kogo Salomon Aero Glide?

Salomon Aero Glide to but treningowy, który przede wszystkim ma zapewniać komfort codziennego biegania na długich dystansach. Docenią go osoby, którym zależy na połączeniu wygody, dużej amortyzacji i lekkości. Sprawdzi się również w przypadku biegaczy charakteryzujących się wyższą wagą, a wszystko to dzięki trwałej i grubej piance amortyzującej.

Niska waga oraz wysoka dynamika pianki Energy Foam sprawiają, że model ten można również zabrać na dłuższe starty np. półmaratonu lub maratonu. Na komfort biegania wpłynąc powinna również dobra oddychalność cholewki.

Model Salomon Areo Glide jest dostępny m.in. na stronie salomon.com. Kosztuje 709 złotych.

Źródło: Salomon, red