Ranking smartbandów 2023. Sprawdzamy modele na różne budżety

Nie wiesz, jaki smartband wybrać do uprawiania sportu? Poniżej omówiliśmy modele na cztery różne budżety. Wymieniliśmy też najważniejsze cechy dobrego smartbanda i wyjaśniliśmy różnice między opaską sportową a smartwatchem.

Jakie cechy powinien mieć dobry smartband?

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze smartbanda?

Funkcjonalność. Im więcej dodatkowych opcji przeznaczonych do sportu, tym lepiej.

Wyświetlacz. Wyrazisty, czytelny i dobrze reagujący na dotknięcie opuszków palców.

Wygoda. Mała waga, wygodna opaska oraz przyjemny w dotyku materiał.

Oprócz tego istotną rolę odgrywały: czas pracy na baterii, obecność funkcji NFC oraz kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi na smartfonach.

Popularne smartbandy w 2023 roku

Realme Band 2 Space Grey. Obsługuje wiele aktywności, takich jak bieg, jazda na rowerze czy pływanie. Oprócz tego jest ciekawy stylistycznie i posiada wiele funkcji dodatkowych (np. czujnik tętna, sprawdzanie jakości snu, a nawet monitorowanie cyklu menstruacyjnego).

Xiaomi Mi Band 7. To jeden z najpopularniejszych modeli smartbandów dostępnych na rynku. Posiada wyrazisty ekran AMOLED o wielkości 1.62 cala. Xiaomi zadbał nawet o takie dodatki, jak pomiar pułapu tlenowego czy długości regeneracji. Świetny stosunek jakości do ceny.

Huawei Band 7. Cechuje się niskim zużyciem energii, czytelnym wyświetlaczem AMOLED, małą wagą i ciekawym designem. Smartband nosi się bardzo przyjemnie i świetnie sprawdza się nawet podczas intensywnych treningów.

Garmin Vivosmart 5. Przeskok cenowy jest dość spory, ale jakościowy — również. Garmin jest jednym z bardziej cenionych producentów. Omawiany smartband posiada ponad 16 różnych funkcji, czujnik światła oraz akcelerometr. Polecamy ten sprzęt osobom, które myślą o sporcie na poważnie.

Wybierz opaskę, która jest dla Ciebie optymalna cenowo i odpowiada Twoim wymaganiom. Jeśli uprawiasz sport rekreacyjnie, to możesz wybrać smartband do kwoty 200 złotych. Jeżeli jednak aktywność fizyczna jest dla Ciebie czymś więcej, niż tylko niewinnym hobby — celuj w sprzęt z wyższej półki.

Czym różni się smartband od smartwatcha?

Przede wszystkim samym zamysłem. Smartband, jak sama nazwa wskazuje, to opaska sportowa, natomiast smartwatch — zegarek. Różnią się więc głównie kształtem ekranu (smartbandy zwykle mają prostokątny, a zegarki — okrągły). Z drugiej strony: oba urządzenia umożliwiają połączenie się ze smartfonem i odbieranie powiadomień, a także świetnie nadają się do treningów.

Do przewag smartbanda nad smartwatchem osobiście zaliczamy:

Czas pracy baterii. Podczas, gdy smartwatch może być porównywany z telefonem komórkowym (czas pracy do 1-2 dni), nawet tańszy smartband wytrzyma bez ładowania nawet do tygodnia czasu.

Atrakcyjną cenę. Wyższej jakości smartwatche kosztują powyżej 400 złotych, natomiast dobre smartbandy zaczynają się już od kwoty 180 złotych.

Większą wytrzymałość. Osobiście korzystaliśmy z wielu smartwatchy oraz smartbandów. W naszej opinii to właśnie opaski sportowe cechują się większą wytrzymałością i dłuższą żywotnością.

Smartbandy nie jednak aż tak zaawansowane technologicznie. Często nie pozwalają na zainstalowanie dodatkowych aplikacji i nie mają dużej pamięci wewnętrznej.

Wszystko zależy więc od Twoich preferencji. Jeśli poszukujesz sprzętu, który będzie wspierał Cię głównie w sporcie — wybierz smartband. Jeżeli jednak potrzebujesz urządzenia, które w dużym stopniu zastąpi Twojego smartfona — wybierz smartwatch.

Czy warto zainwestować w smartbanda?

Jeśli poszukujesz niedrogiego sprzętu, który zmotywuje Cię do treningu — to smartband będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jest bardzo łatwy w obsłudze i może zastąpić zwykły, klasyczny zegarek. Opaska sportowa idealnie sprawdzi się też u osób, które traktują sport na poważnie..

Materiał reklamowy. Artykuł powstał we współpracy z Komputronik