Debiutuje jubileuszowy GEL-KAYANO 30. To flagowy model ASICS dla pronatorów

Marka ASICS wprowadza na rynek model GEL-KAYANO 30 – zdaniem japońskiej marki to najwygodniejsze buty do biegania dla pronatorów. Nowością w tym flagowcu są technologie PureGEL i 4D Guidance System, które odpowiadają za amortyzację i stabilizację. Buty trafią do sprzedaży 1 lipca.

Jak czytamy w komunikacie, opracowanie finalnej wersji modelu GEL-KAYANO 30 poprzedziły m.in. rygorystyczne testy użytkowników i badania biomechaniczne. W rezultacie powstał but, który wyróżnia się zmienionym profilem podeszwy, co powinno przekładać się m.in. na dynamikę flagowej treningówki ASICS.

Dla pronatorów

GEL-KAYANO to model dla biegaczy o stopie o nadmiernej pronacji. Jest to cecha, która charakteryzuje się tym, że ciężar ciała opiera się głównie na wewnętrznej krawędzi stopy, która kieruje się do środka. Pięta zwykle odstaje od linii prostej na zewnątrz.

W korekcji ustawienia stóp w nowym modelu ASICS pomóc ma technologia 4D Guidance System, która zapewniać ma adaptacyjną stabilność i oferować zwiększone wsparcie. Pierwsze trzy wymiary nie są obce butom stabilizującym: szerokość, długość i głębokość. Projektanci japońskiej marki dodali czwarty wymiar, czyli czas spędzony przez biegacza w w nadmiernej pronacji.

W modelu GEL-KAYANO 30 zastosowano również nową technologię PureGEL, która zapewniać ma biegaczom o 65% większy poziom amortyzacji. W ubiegłym roku wprowadzono ją w butach GEL-NIMBUS 25 i zebrała bardzo dobre recenzje. Poza tym w celu poprawy komfortu biegania, producent dołożył do podeszwy środkowej GEL-KAYANO 30 aż  20% więcej lekkiej sprężystej pianki FF Blast Plus Eco, co przełożyło się na zwiększenie jej wysokości o 4 mm.

Drop w nowych butach KAYANO wynosi 10 mm (40 mm pięta, 30 mm śródstopie). W rozmiarze 9 US but waży 303 g.

– Znamy stereotypy, z którymi przez lata zmagały się modele stabilizujące: masywne, brzydkie oraz po prostu niewygodne. Dlatego cieszymy się, że możemy świętować 30. rocznicę serii GEL-KAYANO, wprowadzając tak przełomowe zmiany  – powiedział Rohan van der Zwet, Senior Product Marketing Manager w ASICS EMEA.

Ile kosztują? Gdzie kupić?

Buty ASICS GEL-KAYANO 30 w cenie 939,00 zł będą dostępne od 1 lipca na ASICS.com, SklepBiegacza.pl, Natural-Born-Runners.pl, eobuwie.pl, ButyJana.pl.

Źródło: ASICS, red