Garmin poszerza ofertę o nowe wersje Fenix 7 i Epix. Ciekawe funkcje treningowe

Flagowe modele zegarków Garmin – Fenix 7 i druga generacja Epix doczekały się bardziej zaawansowanych wersji Pro. Oferują między innymi rozbudowane funkcje treningowe, a także udoskonalony czujnik tętna. 

Co nowego?

Fenix 7 Pro i Epix Pro dostępne są w trzech rozmiarach kopert o średnicach 42, 47 i 51 mm. Wyświetlacze wyposażone są w latarkę LED z z możliwością regulacji jasności, trybem czerwonego światła oraz trybem stroboskopowym, który zapewnić ma lepszą widoczność podczas treningu po zmroku.

Jak chodzi o rodzaj wyświetlacza, to Epix niezmiennie posiada AMOLED, a Fenix zoptymalizowany pod kątem poboru energii ekran MIPS. Według deklaracji producenta oferować ma lepszy kontrast, nasycenie i co za tym idzie czytelność w pomieszczeniach. Oba modele są oferowane w wersjach ze szklaną osłoną ekrany, jak i szkłem szafirowym. 

Każdy model z serii fenix 7 Pro i Epix Pro ma soczewkę solarną, responsywny ekran dotykowy, tradycyjne przyciski i wzmocnioną polimerową obudowę ze stalowym bezelem i deklem. Zegarki przeszły testy zgodnie z amerykańskimi standardami wojskowymi pod kątem odporności na temperaturę, wstrząsy i wodę.

Jak informuje Garmin, Fenix 7 Pro i Epix Pro zostały wyposażone w nowy czujnik optyczny, który w połączeniu z udoskonalonymi sportowymi algorytmami ma dostarczać dokładniejsze dane treningowe. 

Nowe funkcje treningowe

Bardzo interesujacą nową funkcjonalnością jest Endurance Score, czyli wskaźnik, który pozwala ocenić wytrzymałość przy dłuższych aktywnościach. Bierze pod uwagę dane treningowe takie jak m.in. pułap tlenowy, a także krótko- i długookresowe obciążenie treningowe.

Kolejna nowość to opcja Hill Score, czyli wskaźnik, który analizuje historię treningów pod kątem pokonanych podbiegów. Na podstawie danych mocy biegowej, informacji o nachyleniu wzniesienia oraz wytrzymałości biegowej w skali od 1 do 100 wskazuje na postępy treningowe dokonywane na podbiegach.

Nowe modele Garmin oferują wytrzymałe baterie, jednak warto pamiętać, że czas pracy na jednym ładowaniu zależy od wielkości zegarka. Fenix 7 Pro w wersji 51 mm działa do 37 dni w opcji z ładowaniem solarnym i 28 dni bez tej funkcji. Dla Epixa Pro z największą kopertą czas pracy baterii to nawet 31 dni z wyłączonym trybem always on.

Ile kosztują?

Zegarki dostępne są na stronie www.garmin.com. Najtańszy model Fenix 7S Pro w wersji Solar o kopercie 42 mm kosztuje 849,99 euro, czyli prawie 3,9 tysiąca złotych.

Źródło: Garmin