Co trailowy model Diadora Sestriere XT ma wspólnego z kopytami koziorożca?

Włoska marka Diadora wprowadza na rynek buty Sestriere XT przeznaczony do biegów w terenie. To model, który wyróżniać ma dobra przyczepność i stabilność podeszwy, a także komfort użytkowania.

Nazwa nowego modelu Diadora – Sestriere nawiązuje do miasta w prowincji Turyn w Piemoncie uważanego z położone najwyżej we Włoszech (2 036 m.np.m). Zgodnie z deklaracją producenta but przeznaczony jest do biegania w warunkach górskich, a podeszwa zapewniać ma wyjątkowo wysoką przyczepność na czterech nawierzchniach – trawa, błoto, żwir i mokre skały.

Biegać jak koziorożec

O wysokiej przyczepności butów Diadora Sestriere decydować ma technologia XT.  Konstrucja i technologia podeszwy zewnętrznej odzwierciedlają anatomię kopyt zwierzęcia, które znane jest z tego, że z łatwością porusza się w najtrudniejszych górskich terenach.

Po bokach znajduje się twardsza guma zapewniająca stabilność, a na środku miękka mieszanka o wysokiej przyczepności. Jak podkreśla marka Diadora, kształt litery V naśladuje wprost kopyta koziorożca. Sestriere to pierwszy model marki Diadora wyposażony w technologię XT.

Ze względu na wagę buta (340 g) jest to raczej but treningowy. Drop, czyli różnica wysokości między piętą i przodostopiem wynosi 5 mm.

Amortyzacja i rekatywność

Sestriere XT wyróżnia zaawansowana amortyzacja i reaktywność, dzięki  udoskonalonej technologii DD Anima. Połączenie sprężystej cholewki z elastycznym Pebaxem (lekkim i bardzo wytrzymałym materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne), sprzyjać mają energicznemu wybiciu i płynności biegu.

Na komfort użytkowania wpływać ma oddychająca i niwelująca zapachy wkładka Dnattivo, wykonana z pianki o dużej gęstości. Producent w komunikacie zwraca uwagę na jej zdolności do absorpcji i desorpcji – pochłaniania i zwrotu energii generowanej w trakcie kontaktu stopy z podłożem.

Odporność na uszkodzenia i ścieranie podczas treningów podeszwy zewnętrznej zapewnić ma wykorzystanie DURATECH 5000, specjalnej mieszanki materiałów gumowych, wykazującej wyższą wytrzymałość od klasycznych rozwiązań.

– Diadora Sestriere XT to nie tylko przemyślana w każdym celu technologia, ale również odpowiedź na potrzebę posiadania obuwia wyróżniającego się jakościowym designem. W kolekcji postawiono na klasyczny fason biegowy i połączenie stonowanych barw z kontrastowymi detalami, tworząc kompozycję, która sprawdzi się tak samo na szlaku, podczas miejskiego maratonu, czy spaceru do pobliskiej kawiarni – zachwala producent buty.

Buty Diadora Sestriere XT dostępne są zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej na stronie www.mmsport.pl. Kosztują 759.95 złotych.

Źródło: MMSport