Zegarki Garmin Venu 3 już w sprzedaży

Marka Garmin wprowadziła na rynek modele zegarków Venu 3 i Venu 3S. Wyróżniają je m.in. wyświetlacz AMOLED, zaawansowane funkcje monitoringu stanu zdrowia, a także długi czas pracy baterii – nawet do 14 dni w trybie smartwatcha. Po sparowaniu z telefonem wbudowany głośnik i mikrofon pozwalają użytkownikom wykonywać i odbierać połączenia.

Zegarek Garmin Venu 3 od modelu Venu 3S różni się rozmiarem koperty. W większym modelu jej średnica wynosi 45 mm, w mniejszym 41 mm.

Wśród nowych funkcji smartwatchy z serii Venu jest m.in. asystent snu, który dostarcza spersonalizowanych wskazówek dotyczących regeneracji. Dokładne monitorowanie faz snu, saturacji i zmienności tętna (HRV) uzupełnione zostało o opcję monitorowania drzemek. Projektanci amerykańskiej marki udoskonalili poza tym funkcję Body Battery, która monitoruje poziom energii w ciągu dnia, wskazując najlepsze pory na aktywność i odpoczynek.

fot. garmin.com

Od teraz można programować bezpośrednio w zegarku Garmin Venu 3 trening interwałowy – biegowy lub kolarski. Po każdej sesji użytkownicy mogą dokonać oceny odczuwanego wysiłku i zapisać taką informację w swoim zegarku. Smartwatch ułatwi również medytację, bowiem oferuje zestawy praktyk poprawiających koncentrację i zmniejszających stres oraz niepokój.

Osoby niedowidzące docenią dwa rozmiary liter na wyświetlaczu, można wybrać mniejszą lub większą czcionkę, aby  łatwiej odczytywać powiadomienia, dane treningowe i wszelkie inne informacje.

Dla aktywnych

Zegarki Garmin Venu 3 oferują ponad 30 wbudowanych aplikacji sportowych i umożliwiają monitorowanie różnorodnych aktywności – od chodzenia i biegania, po jazdę na rowerze, pływanie i treningi dla użytkowników wózków inwalidzkich.  Dostępne są wstępnie zaprogramowane animowane wskazówki treningowe m.in. do ćwiczeń siłowych, HIIT, pilatesu i jogi.

Ponadto użytkownicy mogą tworzyć własne zestawy ćwiczeń korzystając z bazy ponad 1600 ćwiczeń w aplikacji Garmin Connect i przesyłać je do zegarka, by korzystać z wygodnych wskazówek krok po kroku przez cały trening. Tym, którzy chcą trenować do biegu na 5K lub na dłuższym dystansie, z pomocą przyjdą bezpłatne adaptacyjne plany treningowe Garmin Coach.

Oprócz rejestrowania dziennej liczby kroków, spalonych kalorii i pokonanych pięter, seria Venu 3 monitoruje minuty umiarkowanej i intensywnej aktywności, pułap tlenowy podczas biegu lub jazdy na rowerze oraz moc kolarską w watach, po sparowaniu z kompatybilnym pomiarem mocy lub rowerem stacjonarnym.

fot. garmin.com

Dla tych, którzy żyją w biegu

Oprócz wykonywania i odbierania połączeń bezpośrednio z zegarka, seria Venu 3 umożliwia użytkownikom wyświetlanie wiadomości e-mail, SMS-ów i alertów po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem. Funkcje bezpieczeństwa i śledzenia pomagają zapewnić spokój ducha, przesyłając lokalizację do wybranych kontaktów alarmowych, po automatycznym wykryciu incydentu lub wywołania powiadomienia przez użytkownika.

Garmin Venu 3 obsługuje płatności zbliżeniowe Garmin Pay, które są wygodnym sposobem na szybkie zakupy. Użytkownicy mogą także pobierać na zegarek utwory i playlisty z serwisów Spotify, Amazon Music i Deezer, aby podczas treningu słuchać ich bez użycia telefonu. Dodatkowo, użytkownicy mogą pobierać aplikacje, tarcze zegarka i inne aplikacje ze sklepu Connect IQ bezpośrednio na zegarku lub poszukać ich w aplikacji na telefonie.

Gdzie kupić? Ile kosztują?

Lekkie (od 41g do 46g) smartwatche z bezelem ze stali nierdzewnej i silikonowym paskiem z serii Venu 3 dostępne są w kilku konfiguracjach. Venu 3 dostępny jest w zestawieniach kolorystycznych Whitestone/Silver oraz Black/Slate, a mniejszy Venu 3S w kolorach Pebble gray/Slate, Sage gray/Silver, French gray/Soft gold, Dust rose/Soft gold and Ivory/Soft gold.

Smartwatche z serii Venu 3 dostępne są już teraz na stronie garmin.com w cenie od około 2,2 tysiąca złotych (499,99 euro) za model z kopertą 41 mm.

Źródło: Garmin