New Balance z trzynastą odsłoną flagowej treningówki 1080

New Balance zaprezentował należący do rodziny Fresh Foam X – model 1080 v13. Linia 1080 to flagowe biegówki będące wyznacznikiem innowacji i rzemiosła marki z Bostonu. Trzynastą wersję uniwersalnej treningówki dla biegaczy o stopie neutralnej wyróżnia wyjątkowo miękka amortyzacja, która zapewnia większy komfort użytkowania.

Nowa konstrukcja podeszwy zewnętrznej została opracowana w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych przez New Balance Sports Research Lab ­i odczuwalnie podnosi sztywność przedniej części stopy.

Dodatkowo udoskonalony profil buta (rocker profile) jeszcze bardziej ułatwia przetoczenie stopy i przejście do kolejnego kroku, pomagając wszystkim biegać w ich własnym stylu, a co najważniejsze wygodnie.

Model Fresh Foam X 1080 v13 ma udoskonaloną w porównaniu z poprzednią wersją amortyzację, która zapewnia uczucie miękkości i lekkości. Nowa mieszanka pianki w połączeniu ze zwiększoną wysokością podeszwy środkowej gwarantują komfortowy bieg, niezależnie od dystansu.

Miękka podeszwa środkowa Fresh Foam X zapewnia więcej amortyzacji bez zwiększania ogólnej wagi buta. W męskim rozmiarze 42,5 buty ważą 261 g i 206 g w damskim 39. Drop w nowej modelu flagowej treningówki New Balance wynosi 6 mm i w stosunku do poprzedniej wersji jest o 2 mm niższy.

Do biegania i do codziennych stylizacji

Marka New Balance słynie z działania na styku sportu i kultury, co doskonale widać w modelu Fresh Foam X 1080 v13. Buty mają nową siateczkę z odblaskowymi detalami, świetnie dopasowującą się cholewkę i świeży design, co sprawia, że są idealne zarówno do biegania, jak i noszenia na co dzień.

– Model Fresh Foam X 1080 v13 jest wizytówką szczytowych osiągnięć marki w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji –  mówi Danny Orr, General Manager for Tech Running w New Balance. – Ponieważ są to jedne z najpopularniejszych butów do biegania w ofercie New Balance, chcieliśmy poprawić ogólne doznania w trakcie użytkowania, amortyzację i wygląd. Dzięki tym innowacjom sprawiliśmy, że Fresh Foam X 1080 v13 jest idealnym butem dla wszystkich typów biegaczy – dodaje.

Model Fresh Foam X 1080 v13 jest już dostępny na stronie nbsklep.pl, salonach New Balance w całej Polsce i sklepach partnerów biegowych.

Źródło: New Balance