Na rynku debiutuje ASICS GEL-Nimbus 26

ASICS przedstawił dzisiaj kolejną, dwudziestą szóstą już odsłonę modelu GEL-Nimbus. Flagowa treningówka japońskiej marki zapewniać ma lepsze dopasowanie cholewki oraz wysoki poziom amortyzacji, za którą odpowiadają pianka FF Blast Plus Eco w środkowej części podeszwy oraz PureGEL zastosowany na pięcie.

GEL-Nimbus to najlepiej amortyzowany treningowy but ASICS dla biegaczy o stopie neutralnej, który wykorzystywany jest przez zawodników na różnym poziomie zaawansowania. Dla początkujących może to być model uniwersalny, zarówno na treningi jak i na zawody. Z kolei zaawansowani amatorzy chętnie ubierają Nimbusy na długie, niedzielne rozbiegania. Wizytówką tych butów zawsze jest komfort i wysoki poziom amortyzacji.

Drop (różnica między piętą i przodostopiem) w modelu GEL-Nimbus 26 wynosi 8 mm. To dokładnie tyle samo, ile w jubileuszowej dwudziestej piątej odsłonie. Nowa treningówka ASICS waży 304 g i jest cięższa od poprzednika o 14 g.

Najbardziej zauważalną zmianą jest zastosowanie nowej podeszwy zewnętrznej. Za przyczepność w zaprezentowanym dzisiaj modelu odpowiada technologia HybridASICSGrip, czyli kombinacja gumy ASICSGrip oraz trudnościeralnej gumy AHARPLUS. To połączenie gwarantować ma lepsze prowadzenie stopy oraz wsparcie w pokonywaniu mokrych i śliskich nawierzchni.

Komfort i amortyzacja

Projektanci ASICS poza tym poprawili dopasowanie buta do śródstopia. Uzyskali to dzięki uszyciu cholewki z lekkiej dzianej tkaniny o właściwościach oddychających. Taka zmiana miała na celu zapewnienie biegaczom komfortu od pierwszego do ostatniego kroku.

Jak chodzi o amortyzację, to tak jak poprzednik ASICS GEL-Nimbus 26 wykorzystuje technologię FF Blast Plus Eco, która bazuje na lekkiej responsywnej piance wykonanej w 24% z materiałów roślinnych i z recyklingu m.in. odpadków pozostałych po przetwórstwie trzciny cukrowej.

Dodatkową amortyzację w nowych Nimbusach zapewnia technologia ASICS PureGEL zastosowana na pięcie. To materiał, który jest lżejszy i o 65% bardziej miękki, niż konwencjonalne rozwiązanie GEL. Dzięki temu ma oferować bardziej komfortowy kontakt stopy z podłożem.

Buty ASICS GEL-Nimbus 26 trafią do sprzedaży 15 stycznia 2024 roku.

Źródło: ASICS