W Gdyni nie tylko półmaraton. Będzie także Grand Prix w Biegach Ulicznych

11 lutego, w 98. rocznicę urodzin miasta odbędzie się Bieg Urodzinowy Gdyni na dystansie 10 km. W ramach zawodów tradycyjnie wystartują dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking. Impreza otworzy cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, powrót Biegu Urodzinowego do kalendarza wydarzeń sportowych to odpowiedź na wysokie zainteresowanie biegowymi imprezami w Gdyni w tym roku.

–  Gdynia jako miasto sportu uwielbia aktywnie świętować, dlatego nie mam wątpliwości, że wrócimy do niepowtarzalnej atmosfery, którą generował Bieg Urodzinowy. Powrót do tej tradycji oceniam jako bardzo pozytywny – zaprasza Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wraca Grand Prix Gdyni

Bieg Urodzinowy otworzy cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024. W jego skład wejdą Bieg Urodzinowy (11.02.2024), Nocny Bieg Świętojański (21.06.2024) oraz Bieg Niepodległości (11.11.2024). Wszystkie biegi odbędą się na dystansie 10 km.

– Wracamy do sprawdzonej formuły gdyńskiego grand prix, która skupiała wokół siebie tysiące biegaczy z różnych zakątków kraju – informuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju i dodaje: – Z niecierpliwością wyczekuje 11 lutego, aby móc poczuć moc płynącą od uczestników Biegu Urodzinowego.

Jak udało jak się nieoficjalnie dowiedzieć, zapisy na Bieg Urodzinowy powinny wystartować jeszcze przed świętami. Organizatorzy dopinają ostatnie formalności związane z ich uruchomieniem.

Grand Prix i półmaraton

Ostatni Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim, organizowany przez Gdyńskie Centrum Sportu, odbył się w weekend 16-17 lutego 2019. Z czasem 30:03 zwyciężył Tomasz Grycko, natomiast pierwsza kobietą na linii mety była Andżelika Dzięgiel-Poślada, której pokonanie 10 km trasy zajęło 34 minuty i 51 sekund. Bieg ukończyły 2534 osoby.

W Trójmieście zapowiada się intensywny biegowy sezon. Na początku 2024 roku agencja Sport Evolution uruchomi rejestrację na Gdynia Półmaraton, który wraca do kalendarza po kilku latach przerwy.

Źródło: Gdyńskie Centrum Sportu, red

fot. Gdyniasport.pl