New Balance z nową odsłoną flagowej startówki FuelCell SC Elite v4

Na nadchodzący sezon New Balance przygotował zupełnie nową odsłonę swojego flagowego buta startowego z najwyższej linii SuperComp. Model FuelCell SC Elite v4 został zaprojektowany specjalnie na dzień startu z myślą o momentach, w których sekundy naprawdę mają znaczenie. Potencjał najnowszej wersji pozwoli marce z Bostonu włączyć się do rywalizacji o najlepsze wyniki na dystansach półmaratońskim i maratońskim.

Seria Elite swoją premierę miała w 2020 roku, a każda kolejna odsłona była modyfikowana i ulepszana, również na bazie opinii biegaczy oraz wyników badań laboratoryjnych z udziałem czołowych zawodników współpracujących z New Balance. Prace nad najnowszą, czwartą wersją rozpoczęły się już w czasie produkcji modelu oznaczonego jako v3, który swoją premierę miał niespełna rok temu. Chodziło o to, aby jak najszybciej wdrożyć kolejne innowacje.

Bardziej dynamiczny, lepiej dopasowany

FuelCell SuperComp Elite v4 nawiązuje oczywiście do swoich poprzedników, ale wygląda i sprawia wrażenie zupełnie innego buta. Największą zmianą, paradoksalnie niewidoczną gołym okiem, jest nowa pianka podeszwy środkowej, wykonana w 100% z materiału PEBA (polieteroblokamid). Dzięki temu ulepszeniu najnowsza podeszwa zapewnia imponujące 87% zwrotu energii w porównaniu z 83% w modelu v3. W połączeniu z nową, cieńszą konstrukcją płytki karbonowej Energy Arc oraz odpowiednio rozmieszczonymi pustymi przestrzeniami but stał się jeszcze bardziej dynamiczny, zapewniając wręcz „agresywne” wrażenia z biegu.

W jeszcze płynniejszym przetoczeniu i przejściu z pięty na palce pomaga nowo zaprojektowany profil podeszwy, a wzór bieżnika z litej gumy zapewnia przyczepność i stabilność, również w trakcie biegu na zakrętach. Z widocznych zmian na uwagę zasługuje nowa cholewka wykorzystująca technologie FantomFit, która w porównaniu z dzianinowymi konstrukcjami z poprzednich modeli, zapewnia wyższy poziom oddychalności oraz jeszcze lepiej dopasowuje się do stopy, opinając ją, szczególnie na wysokości śródstopia. Model wyróżnia się również wizualnie, za sprawą przyciągających wzrok, krzykliwych kolorów cholewki oraz geometrycznych wycięć i ostrych krawędzi na podeszwie środkowej.

Okiem rekordzisty Polski w maratonie

Jedną z pierwszych osób w Polsce, które miały okazję przetestować model SC Elite v4, był aktualny rekordzista Polski na dystansie maratońskim, Henryk Szost.

But jest superdynamiczny, ma całkiem nową, bardziej sztywną w odczuciu piankę, co akurat w mojej opinii na pewno jest dużą zmianą na plus. Uczucie oddawania energii generowanej przez nową płytkę karbonową zostało jeszcze spotęgowane. Bieżnik i podeszwa z miękkiej litej gumy bardzo dobrze trzymają się nawierzchni oraz zapewniają pewny i wydajny krok podczas pokonywania zakrętów. Wrażenie robi też nowy design i kolorystyka cholewki oraz geometryczne wycięcia na podeszwie. Lekkość, dynamika, wygląd – nie mogę się doczekać kolejnych kilometrów – mówi Henryk Szost.

FuelCell SuperComp Elite v4 to model, który łączy w sobie jeszcze wyższy zwrot energii, niską wagę i wysoki poziom oddychalności. Wszystko zoptymalizowane z myślą o walce o najwyższe cele oraz miejsca na największych imprezach biegowych na świecie. To buty, dzięki którym można urywać kolejne sekundy, zapewniające życiówki.

Główne cechy modelu SC Elite v4

– Ulepszona podeszwa środkowa FuelCell wykonana z pianki PEBA

– System Energy Arc łączy charakterystyczną dla modeli wyczynowych geometrię karbonowej płytki ze strategicznie rozmieszczonymi pustymi przestrzeniami w podeszwie środkowej, zaprojektowanymi tak, aby zwiększyć ilość magazynowanej energii i zapewnić większy jej zwrot

– Rocker (profil podeszwy) został zaprojektowany tak, aby zapewnić płynne przejście z pięty na palce

– Cholewka FantomFit zapewniająca ultralekkie i zintegrowane wsparcie;

– Podeszwa z litej gumy zapewniającej wysoką przyczepność

– Waga: 237 g

– Drop: 4 mm

Model SC Elite v4 będzie dostępny od 1 lutego 2024 na stronie nbsklep.pl, a już teraz można dokonać preorderu modelu na stronie: nbsklep.pl/scelite

Źródło: New Balance

Materiał reklamowy marki New Balance