Startują treningi „Biegaj w Krakowie!”. Będą specjalne zajęcia dla kobiet

Na najbliższy weekend 20-21 stycznia zaplanowane są pierwsze w 2024 roku bezpłatne zajęcia biegowe w ramach kolejnej edycji projektu „Biegaj w Krakowie!”.  Będą odbywać się co sobotę o godzinie 10:00, natomiast ostatnie soboty miesiąca zarezerwowane będą na treningi wyjazdowe. Nowością w tym roku są specjalne zajęcia tylko dla pań, które będą organizowane raz w miesiącu. Pierwsze już w tę niedzielę. 

„Biegaj w Krakowie” to projekt Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizatora Cracovia Maraton, Biegu Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który wspierają marka ASICS oraz Sklep Biegacza.

– Kontynuujemy tradycyjny cykl bezpłatnych treningów biegowych dla mieszkańców i gości naszego miasta, dzięki któremu co tydzień mogą spotykać się i pod okiem uznanych fachowców szlifować swoje umiejętności czy przygotowywać się do udziału w imprezach wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W bezpłatnych treningach mogą brać udział wszyscy chętni w wieku od 18 lat. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść. Uczestnicy trenują podzieleni na grupy – z uwzględnieniem poziomu zaawansowania. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy z doświadczeniem zawodniczym, z olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy, Grzegorzem Sudołem na czele.

Treningi odbywają się co sobotę o godzinie 10:00 przy Błoniach Krakowskich (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1). Natomiast w ostatnie soboty miesiąca zaplanowane są tzw. treningi wyjazdowe – np. w Puszczy Niepołomickiej czy w Lasku Wolskim. Dodatkowo przewidzianych jest kilka treningów halowych w tygodniu. Przed Cracovia Maraton, Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim nie zabraknie też tradycyjnych „Śniadań Biegowych”.

Ponadto, od soboty z okazji inauguracji treningów, do 23 stycznia lub wyczerpania zapasów do zakupu dowolnego obuwia ASICS – Sklep Biegacza doda plecak biegowy ASICS za symboliczną złotówkę. Oferta dotyczy tylko sprzedaży stacjonarnej w Sklepie Biegacza Kraków.

Coś dla kobiet

Tegoroczną nowością w cyklu „Biegaj w Krakowie!” są cykliczne, organizowane raz w miesiącu (w niedziele) zajęcia pod hasłem „Kobiety w biegu”. Będą okazją nie tylko do wspólnego, biegowego treningu, ale też do rozmów z inspirującymi kobietami związanymi ze światem sportu. Zajęcia poprowadzą trenerki z doświadczeniem zawodniczym, które wprowadzą w świat biegania początkujące pasjonatki aktywności fizycznej i będą służyć radą bardziej doświadczonym biegaczkom.

Na pierwszym spotkaniu, które zostanie zorganizowane w niedzielę, 21 stycznia o godzinie 9:00 będą gościć Zuzanna Bieńczak, Community Manager drużyny ASICS FrontRunner Polska, zajmująca się tą społecznością od ponad 4 lat, biegaczka długodystansowa, która od 8 lat startuje w zawodach – od biegów ulicznych po stukilometrowe po górach oraz Monika Czyż-Cupryś, magister dietetyki, z wykształcenia i z pasji, biegaczka, maratonka, kochająca gotować i podróżować, codziennie pokazująca, jak zdrowo się odżywiać i łączyć to z aktywnością, ekspertka ASICS.

Po części teoretycznej przyjdzie czas na trening w Parku Jordana i na Błoniach Krakowskich.

– W ASICS wierzymy, że ruch ma zbawienny wpływ na umysł, dlatego naszym hasłem na rok 2024 będzie „Move Your Mind”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Porusz swój umysł”.  Rozwijając naszą współpracę z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie, nie ograniczamy się wyłącznie do zajęć grupowych, ale mocniej koncentrujemy się na kobietach i ich sportowych oraz mentalnych potrzebach — podkreśla Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Miejscem kobiecych spotkań jest pawilon medialny Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie (ul. Reymonta 20, wjazd od al. 3 Maja. Dla uczestniczek dostępny będzie darmowy parking (na hasło „Kobiety w biegu”), gdzie na czas treningu będą mogły pozostawić rzeczy osobiste.

Na treningi w cyklu „Kobiety w biegu” nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Kolejne są zaplanowane na 18 lutego i 10 marca.

Źródło: ASICS