28. Bieg Powstania Warszawskiego zaprezentował koszulkę

28. Bieg Powstania Warszawskiego coraz bliżej. Pakiety startowe rozchodzą się w błyskawicznym tempie, a organizatorzy właśnie zaprezentowali oficjalną koszulkę, w której 28 lipca 12 tysięcy biegaczy pobiegnie ku pamięci warszawskich Powstańców. 

Zapisy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego wystartowały dokładnie minutę po północy, w niedzielę 1 lipca. Organizatorzy przygotowali pulę 12 tysięcy pakietów startowych, o tysiąc więcej niż przed rokiem. Mimo to, tempo zapisów wskazuje, że dla wielu chętnych może niedługo zabraknąć miejsc. Na listach startowych jest już około 10 000 zapisanych osób, więc warto się pospieszyć z decyzją o starcie, bo pakietów ubywa z każdą chwilą.

Dla porównania w zeszłorocznym biegu wzięło udział w sumie 9 698 biegaczy i biegaczek. Tradycyjnie zgłosić się będzie można na dwa sposoby: drogą elektroniczną na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl oraz osobiście w Biurze Zawodów.

Koszulka 28. Biegu Powstania Warszawskiego

Wiemy już, jak będzie wyglądać oficjalna koszulka biegu, w której uczestnicy pobiegną ku pamięci Powstańców. W tym roku partner techniczny Biegu Powstania Warszawskiego – marka 4F, przygotowała koszulki w kolorze czerwonym. W tym roku obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego z przodu na koszulce umieszczone jest hasło obchodów „Stolica Wolności” a z tyłu napis „Niepodległa„.

Bieg Powstania Warszawskiego

Bieg Powstania Warszawskiego z nową trasą

Tegoroczna odsłona biegu odbędzie się wyjątkowo w nowej lokalizacji. Po wielu latach kiedy Bieg Powstania odbywał się w okolicach Starego Miasta i Traktu Królewskiego, w tym roku ze względu na przedłużający się remont ul. Miodowej i pl. Krasińskich została wyznaczona nowa trasa. Tym razem biegacze rozpoczną zmagania na błoniach Toru Łyżwiarskiego Stegny. Dotyczyć będzie to zarówno startujących na dystansie 5 km jak i tych, którzy pobiegną 10 km. Start usytuowano na ul. Pory, a meta stanie przy ul. Idzikowskiego. Trasa będzie płaska i nie zabraknie na niej długich prostych, chociaż z rytmu wybijać będą nawrotki. Jak zapewniają organizatorzy, to tymczasowe rozwiązanie a w przyszłym roku wszystko wróci do normy.

Biegacze zejdą do kanałów

Uczestnicy 28. Biegu Powstania Warszawskiego będą mieli szansę wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. Z inicjatywy Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zorganizuje zejście do kanału burzowego przy ul. Karowej. To niecodzienne wydarzenie, które ma na celu pokazanie, jak wyglądały podziemne szlaki, którymi przemieszczali się żołnierze oddziałów powstańczych. Zwiedzający pod opieką pracowników MPWiK zejdą do kanału włazem przy ul. Karowej, przed Hotelem Bristol. Będą mogli zobaczyć fragment podziemnego labiryntu, którego korytarze służyły Powstańcom jako drogi łączności, ewakuacji i do przeprowadzania akcji bojowych.

28. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 28 lipca. Start biegu na dystansie 5 km ruszy o godzinie 20:30, uczestnicy biegu na dystansie 10 km wystartują o godzinie 21:10.

GD

Fot: Stołecznego Centrum Sportu