Femke Bol znów to zrobiła! Pobiła halowy rekord świata na 400 m

Femke Bol ma szczęście do hali w Apeldorn, bowiem na jej szybkiej bieżni po roku znów pobiła rekord świata na 400 m. Holenderka dzisiaj na mistrzostwach kraju uzyskała wynik 49.24 i poprawiła dotychczasowy najlepszy czas o dwie setne sekundy. Wielka rywalka Natalii Kaczmarek obroniła tym samym tytuł mistrzyni kraju.

Bol zeszła poniżej granicy 50 sekund na 400 m w hali po raz szósty w karierze. W tym roku dokonała tego już dwukrotnie. Najpierw na otwarcie sezonu w Metz 49.69, a na początku lutego na mityngu w Lievin pobiegła jeszcze szybciej i uzyskała czas 49.63.

W sobotę na lekkoatletycznych mistrzostwach Holandii 23-latka łatwo wygrała eliminacyjny bieg notując wynik 50.55, a dzisiaj w finale nie dała szans rywalkom i pewnie wygrała śrubując własny rekord świata na 400 m w hali do 49.24. Za jej plecami finiszowała Lieke Klaver, która uzyskała rekord życiowy 50.10.

– Do tego po prostu nie można się przyzwyczaić, zwłaszcza gdy wszyscy ci ludzie dopinują mnie na rodzimej ziemi – powiedziała Femke Bol tuż po biegu. – Pobicie kolejnego rekordu świata to spełnienie marzeń. Wspaniale jest widzieć, jak holenderscy fani cieszą się najpiękniejszym sportem na świecie – dodała.

Mistrzyni świata na 400 m przez płotki ze stadionu teraz uda się do Glasgow, gdzie będzie faworytką do uzyskania na tym dystansie swojego pierwszego halowego tytułu mistrzowskiego.

Źródło: World Athletics

fot. w nagłówku Erik van Leeuwen (bron: Wikipedia). – Zenfolio – Erki Pictures, GFDL, (cropped)