Debiutuje Polar Grit X2 Pro. Najwyższy model w portfolio fińskiej marki

Nieprzeciętnie wytrzymały, wielofunkcyjny i napakowany technologiami – taki jest zegarek Polar Grit X2 Pro, który właśnie trafił do sprzedaży. Za taki produkt premium trzeba też swoje zapłacić.  

Co powoli staje się rynkowym standardem, zwłaszcza w ofercie zegarków klasy premium, Polar Grit X2 Pro otrzymał dotykowy ekran AMOLED o rozmiarze 1,39 cala oraz rozdzielczości 454×454. Jak czytamy w komunikacie prasowym, jest o 15% większy niż w poprzednich generacjach urządzeń z serii Grit X. Wyświetlacz chroni odporne na zarysowania szafirowe szkło. Elegancki i klasyczny wygląd zegarek zawdzięcza obudowie wykonanej ze stali nierdzewnej, poza tym dodatkowo ekran zabezpiecza stalowa ramka.

Wytrzymały partner sportowych aktywności

Jak zapewnia producent, zegarek Polar Grit X2 Pro jest niezwykle wytrzymały, ponieważ został stworzony zgodnie z najnowszymi normami militarnymi 810H. Oznacza to, że jest zdolny do pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach, takich jak duża wysokość n.p.m., niskie ciśnienie, a także ekspozycja na wysokie i niskie temperatury, zanurzenie, korozję i inne niekorzystne czynniki.

Nowy Polar charakteryzuje się klasą wodoszczelności WR100, która pozwala na kąpanie się z zegarkiem w morzu lub basenie. Do nurkowania z butlą tlenową się nie nada, ale spokojnie można mieć ten zegarek na nadgarstku podczas snoorkowania z maską i rurką.

Polar Grit X2 Pro wyposażony jest w wytrzymałą baterię, która oferuje do 43 godzin pracy w trybie treningowym, do 140 godzin w trybie oszczędzania energii lub do 10 dni w trybie zegarka. Dodatkowo posiada wbudowaną latarkę i 32 GB pamięci do zapisywania danych treningowych, map i wielu tras do użytku w trybie offline.

Silne strony: nawigacja i monitoring ciała

Właśnie w dziedzinie nawigacji nowy zegarek fińskiej marki ma być jednym z rynkowych liderów. Urządzenie zawiera kompletny zestaw narzędzi, które obejmują m.in. dwuzakresowy moduł GPS, nowo zaprojektowaną antenę wzmacniającą sygnał, wbudowane mapy topograficzne, nową funkcję rysowania przebytej trasy, a także nawigację „zakręt po zakręcie” obsługiwaną przez aplikację komoot. Fanów Stravy ucieszy fakt, że nowy zegarek umożliwia synchronizację tras z tą platformą.

Poza tym użytkownicy mają do dyspozycji fabrycznie wgrane mapy Europy i Ameryki Północnej, bogate w szczegóły budynków, parków, głównych sieci dróg, ulic i szlaków wodnych.

Sercem zegarka Polar Grit X2 Pro jest Polar Elixir, opracowana przez fińską markę technologia multisensoryczna wykorzystująca czwartą generację optycznego pomiaru tętna. Oferuje dostęp do danych EKG, poziomu natlenienia krwi SpO2 oraz umożliwia nocny monitoring temperatury skóry. Użytkownicy otrzymują również spersonalizowane wskazówki dotyczące treningu odżywiania, snu i regeneracji. Jak zapewnia producent, informacje te mają naukowe uzasadnienie i są oparte o algorytmy opracowane przez Polar.

Gdzie kupić i za ile?

Polar Grit X2 Pro jest dostępny w przedsprzedaży na stronie polar.com/pl do 2 kwietnia, a rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na 3 kwietnia.

Zegarek jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: Night Black i Stone-Gray w cenie 3249 zł. Urządzenie można kupić również w zestawie z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H10 w łącznej cenie 3449 zł.

Nowy Polar Grit X2 Pro jest także oferowany w specjalnej edycji Titan, charakteryzującej się lżejszą i bardziej udoskonaloną przednią obudową wykonaną z wyjątkowo wytrzymałego tytanu lotniczego (zamiast stali nierdzewnej). W tej wersji dodatkowo dostępny jest skórzany pasek zawierający antybakteryjną, korkową wyściółkę. Taki zegarek jest droższy i kosztuje 3749 zł.

Źródło: Sport Konsulting, red