Co łączy New Balance i kolor szary? Marka z Bostonu świętuje Grey Days

Przez cały maj trwają Grey Days, czyli organizowane przez New Balance doroczne święto koloru szarego. W ciągu najbliższych tygodni zaprezentuje nowe i klasyczne modele w tym charakterystycznym odcieniu. Dostępny jest również krótkometrażowy film „Grey Days” przedstawiający historię marki z Bostonu.

Kolor szary jest dla New Balance ważny, bowiem już od lat 80-tych wyróżniał tę markę na tle konkurencji. Sprawdzał się jako barwa butów do biegania po asfalcie i betonie. Z czasem okazało się, że buty w tym kolorze wyglądają dobrze nie tylko w trakcie aktywności, ale również w codziennym użytkowaniu. Modele amerykańskiej marki przez lata ewoluowały zgodnie ze zmieniającą się technologią i materiałami, jednak szary nadal uosabia ponadczasową jakość i styl New Balance.

Ważnym elementem tegorocznego święta jest specjalny film krótkometrażowy zatytułowany „Grey Days” przedstawiający wpływ New Balance m.in. na globalną kulturę sneakersową, sport i styl uliczny. Obraz składa się z siedmiu krótkich epizodów, które tworzą siedmiominutowy film.

– Ten film celebruje nie tylko to, co szary kolor oznacza dla nas jako marki, ale także to, co oznacza dla konsumentów New Balance. Jest wyrazem uznania dla miłośników New Balance, którzy od pokoleń wspierają naszą markę i ikonę Grey – powiedział Chris Davis, Chief Marketing Officer i Senior Vice President of Merchandising w New Balance.

Szary flagowiec

Z okazji Grey Day w maju na półkach sklepów pojawi się limitowana wersja w kolorze szarym flagowej treningówki New Balance 1080 v13. To model dla biegaczy o stopie neutralnej, który wyróżnia wyjątkowo miękka amortyzacja. Odpowiada za to nowa mieszanka pianki Fresh Foam X, a także zmieniona konstrukcja podeszwy. Kołyskowaty profil buta ułatwia przetoczenie stopy i przejście do kolejnego kroku, pomagając wszystkim biegać w ich własnym stylu, a co najważniejsze wygodnie.

Miękka podeszwa środkowa Fresh Foam X zapewnia więcej amortyzacji bez zwiększania ogólnej wagi buta. W męskim rozmiarze 42,5 buty ważą 261 g i 206 g w damskim 39. Drop w nowej modelu flagowej treningówki New Balance wynosi 6 mm i w stosunku do poprzedniej wersji jest o 2 mm niższy.

Marka New Balance słynie z działania na styku sportu i kultury, co doskonale widać w modelu Fresh Foam X 1080 v13 Grey Day. Buty mają siateczkę z odblaskowymi detalami, świetnie dopasowującą się cholewkę i świeży design, co sprawia, że są idealne zarówno do biegania, jak i noszenia na co dzień.

Źródło: New Balance, red