Debiutuje Gel-Kayano 31. Nowa odsłona flagowej treningówki ASICS dla pronatorów

ASICS wprowadza na rynek najnowszą odsłonę codziennej treningówki Gel-Kayano 31 dla biegaczy o stopach pronujących ceniących komfort i bezpieczeństwo. W stosunku do poprzednika najważniejsze zmiany dotyczą cholewki i podeszwy, która teraz jest trochę szersza.

Kayano to seria butów skierowanych do pronatorów, a więc biegaczy, których stopy mają skłonność do przechylania się do wewnątrz podczas aktywności sportowej.  W przypadku biegaczy, nadmierne pronowanie może być przyczyną kontuzji, takich jak ból kolan, bóle stawów czy urazy ścięgien.

Przy modelu oferującym tak wiele amortyzacji jak Kayano 31, utrzymanie prawidłowej pozycji buta podczas ruchu stanowi wyzwanie. Dlatego projektanci ASICS poszerzyli podeszwę, aby uzyskać stabilną platformę. Poza tym opracowali adaptacyjny 4D Guidance System, którego zadaniem jest stabilizowanie stopy w czterech wymiarach: w szerokości, długości, wysokości i czasie podparcia.

Lepsza wentylacja

GEL-Kayano 31 to but o 10 mm dropie (40 mm pięta/ 30 mm palce). Waży około 303 g. W podeszwie środkowej umieszczona została pianka Flytefoam Blast Plus Eco wykonana w 24% z materiałów z recyklingu. Wysoki poziom amortyzacji zapewnia zlokalizowana tylnej części buta technologia PureGEL. Jak podaje ASICS, jest to tworzywo, które oferuje aż o 65% lepszą ochronę przed wstrząsami niż używany wcześniej GEL.

Sporym zmianom uległa siateczkowa cholewka, która zapewnia lepszą wentylację niż jej poprzednik. Język buta jest trochę cieńszy i wygodnie przylega do grzbietu stopy bez nacisku ani podrażnień. W przedniej części stopy jest więcej miejsca na palce, aby zapewnić komfort podczas biegania na długich dystansach.

Aż 75% cholewki wykonane jest z materiałów z recyklingu. Wkładka jest produkowana z procesem farbowania w roztworze, który zmniejsza zużycie wody o około 33% i emisję dwutlenku węgla o 45% w porównaniu z konwencjonalną technologią farbowania.

Gdzie można kupić?

Buty biegowe ASICS Gel-Kayano 31 będą dostępne w sprzedaży od 1 czerwca na ASICS.com, Sklepbiegacza.pl, Sportano.pl i Eobuwie.pl.

Źródło: ASICS