Pierścień Amazfit Helio Ring debiutuje w Europie. Niebawem trafi do Polski

Firma Zepp Health Corporation, właściciel chińskiej marki Amazfit ogłosiła dzisiaj (17 czerwca) rozpoczęcie sprzedaży inteligentnego pierścienia Amazfit Helio Ring w Europie. To ultralekkie urządzenie, które monitoruje funkcje organizmu m.in. w trakcie snu. Gadżet dostępny jest na razie w Niemczech, Hiszpanii, Francji i Włoszech i kosztuje 299,90 euro. Wkrótce pierścień będzie można kupić w Polsce.

Amazfit Helio Ring to wykonane ze stopu aluminium ultralekkie urządzenie, które monitoruje funkcje organizmu w czasie aktywności fizycznej i odpoczynku. Pakiet sensorów obejmuje zaawansowany czujnik temperatury, optyczny pulsometr, 3-osiowy akcelerometr i żyroskop. Pierścień jest wodoodporny, spełnia standard 10 ATM. Waży zaledwie 4 gramy, dostępny jest w dwóch rozmiarach: 10 i 12 mm.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, z Amazfit Helio Ring korzystają m.in. ultramaratonka Edyta Lewandowska, a także mistrz Europy w półmaratonie Włoch Yemaneberhan Crippa i Niemiec Hendrik Pfeiffer legitymujący się życiówką w maratonie 2:07:14.

Pierścień, który zbiera dane

Pierścień Amazfit Helio Ring monitoruje szereg parametrów ważnych na etapie regeneracji, m.in.: poziom zmęczenia fizycznego i psychicznego, jakość snu z uwzględnieniem czasu trwania snu głębokiego i fazy REM, tętno, w tym tętno spoczynkowe, a także zmienność rytmu zatokowego (Heart Rate Variability). To dane, które pomagają ustalić gotowość organizmu do treningu i startu w zawodach. Trafiają bezpośrednio do aplikacji Zepp, z którą synchronizują się smartwatche Amazfit.

W zestawie taniej

Z pierścienia można korzystać jako samodzielnego produktu, ale chiński producent zachęca do kupowania tego urządzenia w zestawie z jednym ze smartwatchy Amazfit. W tym celu przygotował specjalną ofertę, w której Amazfit Helio Ring może być o połowę tańszy w przy jednoczesnym wyborze któregoś z zegarków chińskiej marki. Na przykład model Amazfit Cheetah Pro w zestawie z pierścieniem kosztuje 449,90 euro, Amazfit T-Rex Ultra w takiej opcji został wyceniony na 549,90 euro, a Amazfit Falcon na 649,80 euro.

Już niedługo sprzedaż pierścienia Amazfit ma ruszyć w Polsce. Jak na razie nie znamy cen, wiadomo tylko, że również będzie oferowany w zestawach ze smartwatchami.

red